Srpkinje ubjedljive protiv Turske na startu Gran prija
Odbojkašice Srbije pobjedom nad Turskom u Ankari od 3:0 (25:19, 25:17, 25:15) počele su takmičenje u Gran priju. Domaće odbojkašice su bolje počele meč, povele sa 10:6, nakon čega Srbija na servis Bjanke Buše pravi seriju od 10:0. Odlična je bila Brankica Mihajlovića, a i turske odbojkašice su dosta griješile, te je tim Zorana Terzića stvorio finu prednost i na kraju osvojio set sa 25:19. Olimpijske vicešampionke su dobro startovale u drugom setu, napravile i +6, da bi domaće odbojkašice u jednom trenutku prišle 16:15. Ipak srpski tim nije dozvolio preokret, opet je Buša došla na servis i rezultat na kraju seta je glasio 25:17.Do polovine trećeg seta Srbija je u dva navrata imala +4, no Turkinje su oba put prilazile na -1, ipak kod drugog tehničkog tajm-auta rezultat je glasio 16:12 za Srbiju. Od tog trenutka na terenu je postojala samo jedna ekipa i set i je ubrzo završen rezultatom 25:15, a pri samom kraju Terzić je u igru ubacio Bojanu Milenković, koja je tako debitovala u ovom takmičenju. Najefikasnija na meču bila je Brankica Mihajlović sa 18 poena, po 12 su imale Bjelica i Stevanović, dok je u timu Turske Uslupehlivan osvojila sedam. Naredni meč odbojkašice Srbije igraju sutra od 15:30h protiv selekcije Brazila.