18.12.2016 Jagoš Jagoš

Siti bolji od Arsenala

Fudbaleri Mančester Sitija pobijedili su Arsenal 2:1 u derbiju 17. kola Premijer lige. Arsenal je idealno otvorio utakmicu golom u petom minutu. Volkot je iskoristio sjajno dodavanje Sančeza i iz idealne pozicije sa desetak metara lako je doveo goste do prednosti. Domaći su mogli odmah do izjednačenja, ali su Sterlingu falile samo štikle, da iskontroliše loptu i sa tri metra je glavom sprovede u praznu mrežu. Gostima je vođstvo dalo mogućnost da igraju kako vole. Povučeno i da čekaju šansu iz kontri preko Sančeza, Volkota, Ozila. Imali su nekoliko situacija u kojima su mogli nešto da stvore, ali je falio završni pas. Najveću šansu propustio je opet Volkot glavom u 36. minutu. Ono što je Arsenal učinio u prvom, Siti je ponovio u drugom poluvremenu. Građani su za dva minuta dali gol, sjajna lopte Silve, Sane je izbjegao ofsajd zamku (moguće da je čak i bio nekoliko centimetara u nedozvoljenoj poziciji), i lako je poslao loptu iza leđa Čeha. Poptuni preokret donio je Sterling. Odličan ulaz u šesnaesterac sa desne strane i realizacija na prvu stativu koja je iznenadila Čeha. Mogao je Siti i do trećeg gola u 77. minutu, ali je De Brujnea zaustavila stativa. Radovao se i Totenhem protiv Barnlija 2:1. Domaći su golovima Alija i Roza, preokrenuli rezultat nakon što je Barns bio precizan. Siti je preskočio Arsenal na tabeli i sada je prvi pratilac Čelsija, sa sedam bodova manje. Totenhe je iskoristio poraz topdžija da dođe na sao bod od četvrtog mjesta i Lige šampiona. Rezultati: Bornmut – Sautempton 1:3 Mančester S. – Arsenal 2:1 Totenhem – Barnli 2:1