07.11.2016 Jagoš Jagoš

Trivunović redom ruši prepreke

Borac je pregazio još jednu prepreku do osvajanja titule jesenjeg prvaka u Prvoj ligi Republike Srpske. Banjalučani su „petardom“ naplatili jesenji dug Slobodi i osvetili se Mrkonjićana za jedini poraz u dosadašnjem delu prvenstvene trke. Mladi stručnjak na klupi crveno-plavih Vule Trivunović na maestralan način je debitovao pred domaćom publikom (5:0) i pokazao da se nalazi na pravom putu konsolidacije ekipe i ostvarenja takmičarskih ambicija. Banjalučani, otkako je Trivunović šef, nisu primili nijedan pogodak, osvojili su deset od mogućih dvanaest bodova i drže tri koraka prednosti u odnosu na najbližeg pratioca Rudar Prijedor, koji im je ujedno i jedini pravi takmac u trci za titulom jeseni.

-Lepo je kada su iza vas pozitivni parametri i atmosfera. Od samog početka utakmice smo kontrolisali igru i događanja na terenu. Teren je bio natopljen i bilo je teško igrati. ismo mogli da kontrolišemo loptu onako kako smo to želeli i očekivali, eđutim raduje nas činjenica da smo prikaali efikasnu igru i da je u njoj junior našeg kluba Miloš Kukić postigao dva pogotka. U ovoj utakmici namerno smo dali šansu mlađim fudbalerima i zasluženo smo stigli do trijumfa. Slobodi čestitam na fer i korektnoj utakmici – rekao je šef stručnog štaba Borca Vule Trivunović.

Za Banjalučane nema predaha, već u sredu ih čeka iskušenje u četvrtfinalu Kupa Republike Srpske, gostuju u Trebinju kod drugoligaša Leotara.

-U Hercegovinu putujemo sa kombinovanom ekipom i ta utakmica protiv Leotara biće najbolja prilika i test za pojedine igrače da vidimo da li na njih najozbiljnije možemo da računamo i u narednom periodu. Imamo visoke ambicije i u Kupu Republike Srpske, a Trebinje će nam biti određeni putokaz šta i kako dalje – dodao je Trivunović.

Mrkonjićane je načeo iskusni vezista Siniša Radoja sa bele tačke u 27. minutu, kasnije su Slađan Antić i rezervista Miloš Kukić po dva puta pogodili mrežu Slobode.

-Dobro smo ušli u utakmicu, na vreme smo postigli prvi pogodak i kasnije je sve bilo lakše. Kako je meč odmicao protivnik je sve više padao, a mi smo bili superiorni i dominantni. Igrali smo za našu publiku i mislim da smo se efikasnom igrom i odužili ljuboteljima fudbala i naši ajvernijim navijačima – istakao je Siniša Radoja, inače nekadašnji fudbaler i Slobode iz Mrkonjić Grada.

Do kraja jesenje prvenstvene trke pred Banjalučanima su još dve prepreke, narednog vikenda gostuju u Doboju kod Sloge, a u poslednjem kolu prve polusezone na Gradski stadion dolazi Podrinje iz Janje. Možda meč u Doboju bude i presudan kada je bitka za titulu jeseni u pitanju. Bez primljenog kola 571 minut Pobedom protiv Slobode (MG) fudbaleri Borca nastavili su niz nesavladivosti, golman Asmir Avdukić već šestu utakmicu zaredom nije primio pogodak, odnosno 571 minut ukupno. Poslednju loptu iz svoje mreže Banjalučani su vadili u 59. minutu na domaćoj utakmici protiv imenjaka iz Šamca (2:1), u osmom kolu 24. septembra, a od tada su prošla 43 dana. Borčeva serija nesavladivosti izgleda ovako: Sutjeska – Borac 0:0, Borac – Drina (Z) 1:0, Zvijezda 09 – Borac 0:3, Slavija – Borac 0:0, Kozara – Borac 0:2, Borac – Sloboda (MG) 5:0.

Drina : Sloboda
Borac : Leotar
Kozara : Laktaši