Borcu bodovi u Sarajevu

Rukometaši RK Borac iz Banja Luke slavili su pobjedu u Sarajevu protiv RK Bosna. Banjal učani su bili bolji i slavili pobjedu rezultatom 23:20 (10:9)

Prije samog početka susreta treneru gostiju Ratku Đurkoviću uručen je dres RK Bosna. Pozna to je da je Đurković jedan dio svoje karijere proveo u RK Bosna.

Prvo poluvrijeme je donijelo vrlo tvrdu utakmicu, u kojoj su odbrane bile na visokom nivou, a po gotovo golmani oba kluba Omerović kod Bosne i Efendić u ekipi iz Banja Luke. Koliko je tvrda utakmica govori podatak da je u 5. minuti na semaforu stajalo 1:1, a pet minuta kasnije 3:3. Polovinom prvog dijela gosti dolaze do prednosti od 6:4 i tu prednost su uspjeli da održavaju do poluvremena na koje su otišli sa jednim pogotkom prednosti, 10:9.

Drugi dio su bolje otvorili gosti a nakon 15 minuta igre u drugom poluvremenu ostvarili su pre dnost od plus četiri, 17:13. U tim momentima briljirao je Damir Efendić, koji je ‘zaključao’ svoju mrežu. Deset minuta prije kraja gosti iz Banja Luke su imali prednost od tri gola, 19:16.
U tim momentima domaći su uspjeli da se odbrane u nekoliko navrata, ali nisu bili uspješni u fazi napada, te nisu uspjeli da odbrane golmana Omerovića materijalizuju u napadu. Četiri minu te do kraja susreta Banjalučani imaju tri pogotka prednosti 21:18 i tad je već bilo jasno da bodovi idu u Banjaluku.

Za kraj treba istaći da je golman Borca Damir Efendić prvo ime susreta, skupio je bivši golman Studenata ukupno 19 odbrana, dok je domaći golman Omervić skupio 15 odbrana.

Najefikasniji u ekipi Bosne bio je Hrbat sa sedam pogodaka, dok je kod gostiju Majić postigao šest pogodaka.

BOSNA – BORAC M:TEL 20:23 (9:10) SARAJEVO Dvorana Ramiz Salčin na Mojmilu. Gledatelja 500. Sudije:Dražen Begić i Andrija Knezović (oba Mostar). Delegat Zoran Šarić (Ljubija). SEDMERCI: Bosna 6 (4), Borac 2(2), ISKLJUČENJA: Bosna 8, Borac 6. BOSNA: Burić, Džubur, Sakib Omerović 2, Sidik Omerović, A. Balta, Zahirović, Šarenac 6, Alibegović 1, Bračković 1, Hrbat 7, Osmanhodžić 3, Hušić, Travančić, T. Balta 2. Trener Adem Bašić. BORAC M:TEL: Beširević, Memić 5, Grahovac, Đurđević 3, Daničić 1, Mijatović 2, Bubić, Efendić, Nježić, Majić 6, Vukičević, Marković, Lončar 3, Čelić 1, Ćeranić 2, Šešić. Trene Ratko Đurković.

[gallery order="DESC" bgs_gallery_type="slider" ids="82791,82792,82793,82794,82795,82796,82797,82798"]

Krivaja : Sloga
Goražde : Sloboda
Izviđač 36 : 36 Konjuh
Čapljina : Maglaj
Gračanica : Vogošća
Leotar : Hercegovina