Remi Borusije i Reala, Juve prejak za Dinamo
Borusija i madridski Real remizirali su u derbiju večeri u okviru grupe F druge runde Lige šampiona – 2:2 (1:1). Na prepunom stadionu u Dortmundu, šampion Evrope je dva puta imao prednost, ali se domaćin oba puta vraćao. Poveo je Real golom Kristijana Ronalda u 17.minutu, da bi dva minuta prije odlaska na odmor poslije izboksovane lopte Nava, ona pogodila Varana u ušla u mrežu. Francuski fudbaler se iskupio i u 68. minutu vratio vratio „kraljeve“ u vođstvo, ali Širle u 87. minutu postiže gol za konačnih 2:2. Juventus je lagano prošao kroz Zagreb, gdje je sa 4:0 savladao Dinamo, je Lester nastavio svoju bajku pobjedom nad Portom od 1:0. Grupa E: Monako - Leverkuzen 1:1 (0:0) /Glik 93' - Ćićarito Ernandez 73'/ CSKA - Totenhem 0:1 (0:0) /Son 71'/ Grupa F Dortmund - Real 2:2 (1:1) /Obamejang 43', Širle 87' - Ronaldo 17', Varan 68'/ Sporting - Legija 2:0 (2:0) /Ruiz 28', Dost 37'/ Grupa G: Kopenhagen - Briž 4:0 (0:0) /Densvil 53', Dilejni 64', Santander 69', Jorgensen 92'/ Lester - Porto 1:0 (1:0) /Slimani 25'/ Grupa H: Sevilja - Lion 1:0 (0:0) /Ben Jeder 52'/ Dinamo Zagreb - Juventus 0:4 (0:2) /Pjanić 24', Iguain 31', Dibala 57', Šemper 85' ag/