Brzi pogodak za tri boda
  Premijer liga BiH, 9.kolo
Ekipa Sarajeva ušla je u susret pod imperativom pobjede dok susjedi sa Otoka, bili presretni ako bi ostali neporaženi, kao u posljednjem kolu, kada su pobijedili i izborili opstanak u Premijer ligi BiH. Samo što se krenulo sa centra, prošlo je 70 sekundi, domaćin je poveo golom Saše Balića. Nakon centrašuta Rustemovića, slabo je intervenisao golman Ratko Dujković, lopta je stigla do Balića koji je pogodio praznu mrežu. Golman gostiju tražio je prekršaj nakon duela sa Nerminom Crnkićem, ali je dobio samo žuti karton.   Sarajevo je nastavilo sa napadima, polušansu imao je Marko Četković, ali je Bojan Regoje uspio blokirati udarac. Napadači Olimpica pokušavaju uspostaviti ravnotežu, ali teško dolaze do kaznenog prostora domaćina. Novu šansu imaju domaći igrači, Hebibović je centrirao, a Ahmetović je sa pet metara šutirao pored stative. Gosti se prvi puta zaprijetili u 40.minuti, ali je udarac Vrdoljaka, golman Sarajeva Pavlović odbranio. [su_youtube url=" https://youtu.be/ruVXASeKEEE"] [/su_youtube] U nastavku Četković je u 52.minut šutirao sa 16 metara, ali je lopta završila pored stative. Sarajevo kao i u prvom dijelu ima lako terensku premoć, ali bez izglednih šansi za pogodak. Ali je zlato u 57.minuti Mile Pehar bio u šansi da popravna, ali je Bojan Pavlović istrčao i spasio svoju mrežu, a u kontri Hebibović je bio u sličnoj situaciji, bio je sam ispred Dujovića ali je poslao loptu preko prečke. Gosti igraju sve bolje, djeluju opasnije, ali odbrana Sarajeva se ne da iznenaditi. Ipak, zamalo gol za goste u 65.minuti, Lelić je šutirao ali je Pavlović odbranio. Minut prije kraja Četković je pogodilo stativu. U malom gradskom derbiju, ipak igra nije bila očekivana a Sarajevo je zasluženo slavilo minimalnu pobjedu. SARAJEVO – OLIMPIC  1:0 SARAJEVO Olimpijski stadion Asim Ferhatović Hase na Koševu. Gledalaca oko 2000. Sudija: Adis Mulahasanović (Sarajevo) 6. Pomoćnici Enes Đozić (Sarajevo) i Bojan Maksimović (Modriča). Četvrti sudija: Haris Kaljanac (Sarajevo). Delegat Davor Ristović (I. Sarajevo). ŽUTI KARTONI: Dujković, Radovac, Rustemović, Crnkić, Balić  (Sarajevo), Zolj (Olimpic). STRIJELCI: 1:0 Balić (2). SARAJEVO: Pavlović -, Hodžić 6, Rustemović 6,5, Novaković 6, Crnkić 6, Hebibović 6,5 (70. Anđušić  -), Balić 7, Radovac 6 (62. Mihojević 6), Ćetković 6,5 (90 +1. Herić -), Ahmetović 6, Ivetić 6. Trener Mehmed Janjoš. OLIMPIC: Dujković 6, Regoje 6,5, Kobiljar 6, Karić 6, Milović 6, Rastoka 6, Lelić 6, Isić 6, Pehar 6,5 (67. Mahović -), Vrdoljak 6 (78. Osmanović -), Zolj 6. Trener Dragan Radović. IGRAČ UTAKMICE Saša Balić (Sarajevo)

Posušje 2 : 0 Zvijezda 09
Široki Brijeg 2 : 2 Sarajevo
GOŠK 1 : 1 Sloga
Tuzla City 1 : 5 Velež
Igman 1 : 4 Zrinjski
Željezničar 2 : 1 Borac