Dragišić: Ima još mesta za napredak
Posle dva kornera dve odlične reakcije veziste Miloša Dujkovića u prvom poluvremenu bilo je dovoljno da fudbaleri Borca zabeleže rutinsku pobedu (2:0) u komšijskom derbiju protiv Kozare iz Gradiške. Reprezentativac Republike Srpske je na taj način doneo prvu pobedu velikanu sa Trga Republike Srpske i pokazao da bi u ovoj sezoni trebalo da bude pokretačka snaga crveno-plavih. Iako su važili za velikog favorita protiv Gradiščana u Borcu nisu jurili grlom u jagode, međutim rani gol već u šestom minutu skinuo im je breme opterećenja, a pogodak u 23. minutu vratio preko potrebno samopouzdanje i rutinu na terenu. -Imali smo određeni strah nakon utakmice sa Slavijom u kojoj smo osvojili bod. Znali smo da Kozara dolazi da traži našu grešku i pokuša da je iskoristi, Gradiščani iako imaju mlad tim uopšte nisu naivan rival i to će videti mnogi prvoligaši u nastavku prvenstvene trke. Radostan sam zbog prvih golova u dresu Borca i nadam se da će me sreća i u narednom periodu poslužiti, odnosno lopta slušati - istakao je dvostruki strelac za Borac Miloš Dujković. Laknulo je i šefu stručnog štaba Zoranu Dragišiću zbog prve prvenstvene pobede na klupi Banjalučlana u Prvoj ligi Republike Srpske. Mladi stručnjak uspeo je da oporavi ekipu i podigne joj samopouzdanje pred duel sa Kozarom koju sa klupe vodi iskusni Velimir Stojnić, odličan poznavalac svih prilika u banjalučkom klubu. -Tri boda su jedino ono što me je zadovoljilo u utakmici protiv Kozare. Videlo se da je ekipa bila u nekoj vrsti grča zbog pritiska i imperativa pobede posle remija sa „sokolovima“ iz Istočnog Sarajeva. Na svu sreću otvorili smo utakmicu golom u ranoj fazi, a potom vrlo brzo dali i drugi tako da smo rutinski utakmicu priveli kraju i ostvarili trijumf. Ova pobeda nam mnogo znači - rekao je trener banjalučkih crveno-plavih. Ima i onih stvari koje nisu zadovoljile Dragišića, a o kojima nije želeo da ćuti već je glasno razmišljajući istakao sledeće: -Mnoge stvari u narednim utakmicama moramo da ispravimo. Sa mnogima od njih nisam zadovoljan i moraćemo da radimo na tome do sledeće utakmice. Konkretno nisam zadovoljan završnim pasom, a na terenu moramo da igramo više napadački, bez obzira koji je rival nasuprot nas. U drugom poluvremenu protiv Kozare smo se previše povukli, a to nije stil Borca koji želim i hoću! Tražim da igramo napadački. Ipak, kada sve sagledam protiv Kozare i nije sve ukupno loše izgledalo, ali ima još uvek mesta za napredak.

U Mrkonjić Gradu kao kod kuće

Sledeće gostovanje u Mrkonjić Gradu za trenera Borca Zorana Dragišića biće kao kod kuće. Nekoliko sezona je sedeo na klupi Slobode i ostavio dubok trag, „ispekao“ zanat. -Odlično poznajem prilike u Slobodi, ali bez obzira na sve neće nam biti nimalo lako. Mrkonjićani su uvek bili neugodni na domaćem terenu, osim toga nalaze se i pred imperativom jer su u prva dva kola osvojili samo bod. Prihvatamo ulogu favorita koju ćemo morati da opravdamo i na terenu - jasan je Zoran Dragišić.