27.03.2016 Slaviša Vukašinović

Novi poraz Rogatice

Rogatica: Iako su pružale žilav otpor sve do sredine drugog poluvremena,rukometašice Rogatice su ponovo pretrpile težak poraz na svom terenu. Ovaj put od  prijedorske Mire.

Prvi dio utakmice protekao je u laganoj inicijativi gošći. Održavale su  prednost od jednog do dva gola. Domaće rukometašice su u neko liko navrata uspijevale da stignu do izjednačena ,ipak na odmoru su Prijedorčanke vodile sa 12:14.

I u nastavku se ništa posebno nije mijenjalo, sve do 42. minute kada u igri Rogatičanki dolazi do naglog pada. Rukometašice Mire to viješto koriste i prave veliku prednost.Podatak da punih deset minuta domaći sastav nije uspio da postigne pogodak dovoljno govori o ovom periodu igre .

Na kraju potpuno zaslužena pobjeda Prijedorčanki od deset golova razlike. Na semaforu je stajao rezultat 29:19.U domaćem timu nešto iznad prosjeka je bila Jovana Sokolović sa pet postignutih golova, dok je u gostujućem sastavu blistala Nevena Lukaš koja je sedam puta pogađala mrežu domaćeg ti

ŽRK Rogatica-ŽRK Mira 19:29 (12:14) Sportska dvorana u Rogatici. Gledalaca 100. Sudije: Eldan Hurić(Goražde) Goran Smajlović(Sarajevo) Delegat. Samir Suljević (Sarajevo) Isključenja : Rogatica 8 min. Mira 4 min. Sedmerci: Rogatica: - ; Mira 7 (6) ŽRK Rogatica:Paprica, Sne.Kačarević 2 ,Kosorić, A.Delić 3, D.Janković 4, T.Delić 1, San.Kačarević, Rakić 4, Sokolović 5,Komlenvić, A.Janković.Trener:Zoran Zečević ŠRK Mira: Rosić, Vukman, Karačić, Kunovac 4, Damjanović 6, Suvajac,Tintor 4, Karalić 1, Ćorić, Dojčninović 1, D.Mutić 4,Vukliš, Lukač 7, Sladaković, J.Mutić 2, Gligorević. Trener:Ljubica Ivetić

Krivaja 33 : 32 Goražde
Izviđač 39 : 36 Sloga
Čapljina 28 : 42 Sloboda
Gračanica 39 : 34 Konjuh
Leotar 35 : 26 Maglaj
Borac M:TEL 26 : 24 Vogošća