Kraj za Anu na samom početku
Najbolja srpska teniserka Ana Ivanović završila je učešće na US Openu već u prvom kolu, jer je poražena od Dominike Cibulkove sa 2:1 (6:3, 3:6, 6:3). Ana je odlično počela meč, osvojivši dva prva gema bez izgubljenog poena, da bi Slovakinja brzo izjednačila na 2:2. Ivanovićeva je odmah uzvratila sa brejkom i to je bilo sve od nje u tom setu, pošto nakon toga počinje praviti greške, a Cibulkova igrati mnogo bolje, agresivnije.Sa dva nova brejka Dominika dolazi vođstva u setovima od 1:0. U drugom setu vodila je sa 3:1 i imala tri brejk lopte i svi su već mislili da je kraj za srpsku teniserku. Međutim, kao što su danas srpske odbojkašice preokrenule protiv Rusije od 0:2 do 3:2, tako je Ana napravila nevjerovatnu seriju od 17:5 u poenima Kada je odbranila te brejk prilike, sedma teniserka svijeta je zaigrala sa puno samoupozdanja, dobro servirala, igrala u polju i došla do izjednačenja u setovima od 1:1. Ivanovićeva je na početku trećeg seta napravila brejk, ali je Cibulkova odmah uzvratila i brzo došla do 4:1. Ana je smanjila na 4:2 i onda sedmom gemu propušta dvije vezane brejk šanse, što će se ispostaviti na kraju, biti i kraj za nju. Slovakinja je odlično odigrala na kraju i trijumfovala po treći put u meču sa Ivanovićevom.