"Delfini" na otvaranju SP bolji od "ajkula"
Vaterpolisti Srbije ostvarili su trijumf nad selekcijom Crne Gore od 11:8 na otvaranju Svjetskog prvenstva u Kazanu. Prvu derbi utakmicu na Svjetskom prvenstvu odigrali su vaterpolisti Srbije i Crne Gore. Na samom početku meč viđeno je ispitivanje snage, te sjajne intervencije golmana, a prvi su do vođstva stigli igrači Srbije golom Filipa Filipovića nakon skoro pet minuta igre. Crnogorci su uzvratili minut i po prije kraja četvrtine, da bi u svojoj 100. utakmici u reprezentaciji Miloš Ćuk zatresao mrežu pred sami kraj prve četvrtine. Na početku drugog djela, Marušić je savladao Gojka Pijetlovića, koji je u prvih 8.minuta imao četiri odbrane. Nakon toga „delfini“ sjajnom odbranom i plivanjem prave serijo u 4:0, gdje su se u listu strijelaca upisali Mandić, Aleksić dva puta i ponovo Filipović. Tim Ranka Perovića se mučio sa igračem više, ali je ipak Mlađan Janović prekinuo seriju Srbije i na odmor se otišlo sa rezultatom 6:3. U trećoj četvrtini viđena je prava goleada sa obje strane. Prvo je Draško Brguljan smanjio na 6:4, a zatim je Stefan Mitrović iskoristio igrača više da vrati na +3. Uslijedila je serija „ajkula“ od 2:0, golovima Darka Brguljana i Paskovića, koji se odlično snašao ispred gola Srbije, uhvativši odbitak vratio je neizvjesnost u meč. Nakon što su od +4, Crnogorci smanjili na -1, Dejan Savić je tražio tajm-aut koji je urodio plodom, jer su Mandić i Prlainović povećali na 10:7, a kao i u drugoj četvrtini, Mlađan Janović je na kraju smanjio prednost protivnika. Odlično raspoloženi vaterpolisti Srbije brzo su došli na +4, a među strijelce se upisao i debitant Jakšić. Konačan rezultat od 11:8 donio je Darko Brguljan. Najefikasniji na meču bio je Filip Filipović sa tri gola, dok su u timu Crne Gore po dva puta bili precizni braća Brguljan i Mlađan Janović. Naredni meč vaterpolisti Srbije igraju za dva dana protiv protiv Japana, a Crna Gora protiv Australije.