Poljaci iskoristili svoje prilike na Koševu
Fudbaleri Sarajeva poraženi su na svom terenu od Leha 0:2 u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Domaći su bili bolji rival na terenu u prvih 30 minuta. Imali su sto postotnu priliku u 8. minutu. Leon Benko je izašao sam pred golmana Jasmina Burić, ali je iskosa sa desetak metara pogodio spoljni deo mreže. Trener Leha Macej Skroža imao je problema sa povredama, pa je već u 7. minutu morao da menja najboljeg igrača Karola Linetija, a u 38. minutu van terena morao je i David Kovnacki. Poljaci su u 30. minutu najavili da žele pobedu. Kasper Hamalainen je odlično šutirao, ali je pogodio prečku. U nastavku akcije Tamaš Kadar i Marcin Kaminski pokušali su da savladaju Senedina Oštrakovića, ali nisu uspeli. Imalo je Sarajevo dve minute kasnije sjajnu priliku. Krese Velkoski je ušao u gostujući šesnaesterac po levoj strani, imao je dvojicu saigrača, koji su bili u dobroj poziciji. Odlučio se za šut, koji je ukrotio golman Jasmin Burić. Gosti su poveli u 40. minutu. Lukaš Tralka je centrirao s desne strane, a na suprotnoj stativi najvisočiji u skoku bio je Hamalainen, koji je glavom savladao Oštrakovića. Sarajevo je prvo zapretilo u nastavku. Bilo je to u 55. minutu, kada je Haris Duljević šutirao sa dvadesetak metara malo iznad prečke. Anel Hebibović se u 61. minutu oslobodio svog čuvara na desnoj strani šesnaesterca, povratnom loptom uposlio Benka, koji je pogodio Burća direktno u naručje. Kazna je stigla minut kasnije. Beri Daglas je centrirao s leve strane, a Denis Tomala glavom je matirao nemoćnog Oštrakovića. Domaći igrači pravili su pritisak u poslednjih desetak minuta, ali rezultat je ostao nepromenen.   SARAJEVO - LEH 0:2 (0:1) Strelci: 0:1 Hamalainen u 40, 0:2 Tomala u 63. minutu. Olimpijski stadion ''Asim Ferhatović-Hase''. Gledalaca: 20.000. Sudija: Paolo Valeri (Italija). Pomoćnici: Fabiano Preti i Fabricio Posado (oba iz Italije). Delegat: Preti Aladža (Finska). Žuti kartoni: Barbarić, Duljević, Puzigaća (Sarajevo), Formela, Pavlovski, Jevtić (Leh). SARAJEVO: Oštraković, Hebibović, Stepanov, Barbarić, Puzigaća, Cimirot, Radovac (od 78. Rustemović), Stojčev (od 66. Alispahić ), Duljević, Velkoski, (od 73. Bekić), Benko. Trener: Dženan Uščuplić. LEH: Burić, Kenđora, Kaminski, Kadar, Daglas, Tralka, Lineti (od 7. Dudka), Hamalainen, Pavlovski (od 78. Jevtić), Kovnacki (od 38. Formela), Tomala. Trener: Macej Skroža.