Tango zablistao protiv Nevesinjaca i slavio vrlo bitnu pobjedu

Futsaleri Tanga savladali su danas na svom parketu KMF Nevesinje sa 6:3 u utakmici 11. Kola Premijer lige BiH u futsalu.

Domaća ekipa je bila bolji rival na terenu, zasluženo stigla do pobjede, naročito veoma dobrom igrom u prvom poluvremenu. Bila je ovo vjerovatno najbolja igra Tanga u ovoj sezoni, a to su iskoristili I na kraju slavili vrlo bitnu pobjedu.

Već u 40 sekundi meča Tango stiže do prednosti. Ognjen Erić je ostao zaboravljen od gostujuće odbrane, lako zaobišao I Romovića I pogodio za 1:0. Nije dugo trajalo slavlje domaćih. Samo dvadesetak kasnije Goran Prodanović poravnava rezultat na 1:1.

Od tada gledali smo jednu borbenu utakmicu, više je prijetio Tango, ali je na golu Nevesinjaca bio sjajni Ognjen Romović koji je spasao svoju ekipu još kojeg primljenog gola. I na drugoj strani Nevesinje je imalo neke prilike. Najbolju je promašio Miloš Bratić nakon što je poslije auta ostao sam u šest metara, ali pogodio je samo stativu, i nakon toga je uslijedila kazna.

Naivno su primili gosti drugi pogodak. Neoprezna je bila odbrana kod jedne lopte koja je išla u gol aut, ali je Slobodan Elez bio uporan, klizećim startom je stigao i vratio pred gol crtu gdje je Bjelica samo sačekao I lako pospremio u gol.

Nakon toga Tango do odlaska na odmor postiže još dva pogotka. Prvo poslije sjajnog prekida,I lijepe akcije Ognjen Erić pogađa za 3:1, a onda i Amer Hadžić sa lijeve strane šutem iz daljine pogađa za 4:1. Imali su domaći i kazneni udarac, no šut Amera Hadžića je još jednom zaustavio Ognjen Romović.

Tek što je krenulo drugo poluvrijeme Tango postiže I peti pogodak. Egzekutor je Slobodan Elez, a u narednom napadu poslije odbrane Romovića, na odbijenu loptu natrčava Elez no pogađa prečku.  Stao je tada malo Tango, strpljivo odigrao, I prepustio Nevesinjcima loptu. No, iako su imali kontrolu, gosti nisu uspjeli previse puta da iskreiraju stopostotnu šansu za postizanje pogotka, a i kada su nešto uspjevali Šehovac je zaustavljao te prilaze. I onda stigla je nova kazna za goste. Amer Hadžić se odlučio na šut iskosa sa desetak metara i od stativu savladao po šesti put golmana Nevesinjaca.

Od tada ritam ove utakmice je potpuno splasnuo. Tango je čuvao rezultat, gosti više nisu imali ni snage ni motiva da krenu prema naprijed, ali su uspjeli da u zadnjoj minuti preko Gorana Prodanovića postignu još dva pogotka za konačnih 6:3.

KMF TANGO – KMF NEVESINJE 6:3 (4:1)
Dvorana OŠ Aleksa Šantić
Gledalaca: 50
Sudije: Jasenko Pljevljak i Farik Kečo (oba Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Erić 1, 1:1 G.Prodanović 2, 2:1 Bjelica 15, 3:1 Erić 18, 4:1 Hadžić 20, 5:1 Elez 21, 6:1 Hadžić 28, 6:2 G.Prodanović 39, 6:3 G.Prodanović 40 (10m)
Žuti kartoni: Erić, Bjelica (Tango), Gutić, M.Prodanović (Nevesinje)

Tango: Šehovac, Hadžić, Jokić, Erić,Debelnogić, Kuljanin, Šarović, Kenjić, Bjelica,, Milošević, Elez, Purković, Otović, Curović

Nevesinje: Romović, Pudar, G.Prodanović, M.Prodanović, Miličević, Bratić, Gutić, Pantić, Glogovac, Jamina

Sarajevo 6 : 5 Salines
Sloga 4 : 1 Radnik MD Šop
Borac 2 : 4 Mostar SG
Brotnjo 3 : 7 MNK Hercegovina
Željezničar 7 : 5 Sloboda Kompred