Mladi Krajišnik bolji od Slobode

TUZLA, 17. marta (FENA) - U okviru 19. kola prvenstva BiH za košarkašice u Tuzli je večeras ekipa Jedinstva Piemontea poražena u susretu sa ekipom banjalučkog Mladog Krajišnika rezultatom 52:80 (13:10, 16:21, 9:23, 14:26).

Domaći tim ušao je u utakmicu oslabljen neigranjem povrijeđenih kapitena Jasmine Ahmetbegović i Naide Nurkić, ali je pružio veliki otpor favorizovanim gošćama.

Kao "osice" kidisale su mlade igračice Jedinstva Piemontea u prvoj četvrtini koju su iznenađujuće riješile u svoju korist 13:10. Dobro su se držale i na isteku poluvremena, zaostavši za Banjalučankama svega dva poena – 29:31.

Umor i kraća klupa, te manjak iskustva, u trećoj četvrtini uzeli su danak. Gošće su taj dio utakmice riješile u svoju korist s 9:23 i time su osigurale pobjedu koja nije bila ugrožena ni u posljednjem dijelu susreta, koji su dobile također ubjedljivo.

Najefikasnije u redovima Tuzlanki bile su Alma Jusupović sa 15 i Žaklina Milošević sa 13, dok je Melika Hadžiefendić postigla 9 poena.

U sastavu Mladog Krajišnika Anđela Kremenović je ubacila 13, Nikolina Zubac 12, a Amna Kahrić 11 poena.