Željezničar najviše profitirao

Sedamnaesto kolo je iza bosanskohercegovačkih premijerligaša. Najveći dobitnik runde je svakako sarajevski Željezničar koji je u super zanimljivom meču savladao MNK Seljak sa 6:5 golom Hodžića na desetak sekundi do kraja meča.

Ovom pobjedom Željezničar je izašao iz opasne zone, ali bi ova utakmica mogla i da ima svoje ''treće poluvrijeme''. Naime, delegat susreta, Dragan Mejakić iz Banja Luke, konstatovao je u delegatskom izvještaju da je u spisak igrača gostujućeg tima bio upisan igrač Dino Imamagić, koji se nije pojavio na utakmici. S obzirom na to da je pomenuti igrač U21 igrač Željezničar je ostao sa dvojicom U21 igrača na utakmici, a po pravilniku o takmičenju u sastavu moraju da budu tri. Zanimljivo je to, što je i posljednji put kada se ovo dogodilo to upravo bilo na utakmici Seljaka. Tada je Seljak igrao protiv Salinesa, i takođe je bio delegat Dragan Mejakić, koji je tada zabranio igranje prvotimcu Salinesa zbog nekompletne registracije.

Super uzbudljivu utakmicu odigrali su u Istočnom Sarajevu Tango i Salines. Na kraju bilo je 5:5 u utakmici koja je ponudila dva potpuno suprotna poluvremena. Prvo, gdje je Tango dominirao i promašivao prilike, te propustio šansu da već tada uplovi u mirnu utakmicu, i drugo gdje je Salines dominirao, propustio šansu da osigura pobjedu, a onda i prokockao pobjedu na dvadeset sekundi do kraja kada Stefan Jokić donosi bod Tangu.

Lider na tabeli, FC Mostar SG nije imao problema protiv Nevesinja (7:3), baš kao ni drugi mostarski klub, HFC Zrinjski protiv Banovića (8:2). Centar, iako znatno oslabljen, slavio je pobjedu 3:1 kod Brčko zdravlja, dok je MNK Brotnjo savladao KMF Leotar sa 8:4. I u ovoj utakmici gosti su nastupili sa dva igrača ispod 21 godine, jer se Sergej Muratović, koji je bio upisan na spisak igrača, nije pojavio na utakmici, pa ga je delegat Damir Knežević izbrisao iz zapisnika ostavivši tako Leotar na dva U21 igrača.

Na tabeli je stanje poprilično izjednačeno i u posljednjih pet kola biće još velikih uzbuđenja.

Salines 4 : 4 Seljak
Brčko Zdravlje 2 : 5 Brotnjo
Mostar SG Staklorad 9 : 1 Zrinjski
Nevesinje 3 : 0 Tango
Centar 11 : 8 Banovići
Željezničar 2 : 6 Leotar