U Bratuncu ostala sva tri boda

U  23. kolu regionalnog Istoka, Bratstvo je, na svom terenu, savladalo ekipu Lokanja rezultatom 4:2. Bratunčani su se ovom pobjedom približili na bod prvoplasiranoj Trnovici.

Iako je doskorašnji lider na tabeli bio favorit u ovom susretu, Lokanj se nije lako predao, tako da su Bratunčani do tri boda došli teže nego što je očekivano. Veći dio prvog poluvremena protekao je u odmjeravanju snaga i opreznoj igri oba tima, a onda su, za samo 13 minuta, pala četiri pogotka. Domaća ekipa je do vođstva 1:0 došla u 33. minutu, nakon što je Karić predriblao četiri protivnička igrača i sigurnim udarcem savladao golmana Stojanovića. Samo dva minuta kasnije, Mujić je prošao po strani i odigrao povratnu loptu do Karića, koji je lagano smjestio iza leđa gostujućeg čuvara mreže. Poslije ubjedljivog vođstva, dolazi do opuštanja u igri Bratunčana, što gosti koriste i u 39. minutu smanjuju rezultat, nakon brzog napada po lijevoj strani, kada se Mićić našao sam u petercu i glavom postigao pogodak. Dva minuta kasnije, Lukić koristi grešku odbrane Bratstva i postiže pogodak za izjednačenje, kojim je i završen prvi dio susreta. U drugom poluvremenu domaća ekipa kreće ofanzivnije, ali Lokanj, koji je u samom finišu prvog dijela ostao sa igračem manje, zbog isključenja B.Jankovića, se uspješno brani sve do 71. minuta, kada Kuljanin šuta prema golu, lopta se odbija do Mujića i on je lagano smješta u protivničku mrežu. Konačan rezultat utakmice postavio je Karić, desetak minuta prije kraja, sa bijele tačke, nakon što je kapiten Lokanja faulirao Mujića, a sudija dosudio kazneni udarac.

Almir Karić, iako je igrao sa nezaliječenom povredom stopala, tri puta se upisao u strijelce na ovoj utakmici.

„Prije svega moram istaći da je utakmica bila izuzetno fer i korektna, bez ijednog incidenta, iako je iz nekog razloga bila proglašena susretom visokog rizika. Obje ekipe su dale svoj maksimum da odigraju što bolje i ostvare što povoljniji rezultat, međutim, presudilo je naše iskustvo i kvalitet koji smo dokazali ostavši na prvom mjestu veći dio sezone. U dva-tri susreta u proljećnom dijelu smo podbacili, igrali smo ispod naših mogućnosti, što je rezultiralo prepuštanjem liderske pozicije Trnovici, ali mi smo se konsolidovali i daćemo sve od sebe da sezonu završimo kao kandidat za ulazak u drugoligaško društvo. Za nas je svaki naredni susret presudan i opuštanja nema, i nadam se da smo ovom pobjedom počeli uspješnu seriju“, kazao je Karić.

Bratstvo (Bratunac) – Lokanj 4:2 (2:2)

Gradski stadion u Bratuncu

Gledalaca: 100

Sudija: Dalibor Lukić (Bijeljina)

Strijelci: 1:0 Karić u 33, 2:0 Karić u 35, 2:1 Mićić u 39, 2:2 Lukić u 41, 3:2 Mujić u 71, 4:2 Karić u 81. (KU)

Žuti kartoni: Andrić, Mijatović (Bratstvo), Zeljko, Đukanović, Cvjetinović (Lokanj)

Crveni karton: Boban Janković (Lokanj) u 43.

Bratstvo: Milinković, Mihajlović (od 72. Međo), Mijatović, Andrić, Petrović, Karić (od 87. Milanović), Mujić, Mićić, Sejfić, Kuljanin, O.Smajlović (od 81. Stanojević)

Trener: Miško Kosanić

Lokanj: Stojanović, Vuković, Ilić, M. Janković, Đukanović (od 65. Sekanić), Zeljko, Lukić (od 46. Ma. Đurić), Mi.Đurić, Cvjetinović, Mićić (od 86. U. Đurić), B. Janković

Trener: Zoran Đukanović

Igrač utakmice: Almir Karić (Bratstvo)