Tri boda ostala u Vlasenici

Utakmica 24. kola regionalnog Istoka, između Vlasenice i Čelopeka, rezultatski je riješena već u prvom poluvremenu, u kome je palo čak pet pogodaka, tri za domaće i dva za goste.

Prvi pogodak u ovom susretu postiže gostujuća ekipa već u 6. minutu, kada Astarević izvodi dobru akciju kroz sredinu terena,  prolazi između dva štopera i lagano pogađau donji lijevi ugao mreže Vlaseničana za 0:1. Deset minuta kasnije, dobar prodor Došića po lijevoj strani, centaršut, na loptu nalijeće Milovanović i glavom postiže pogodak u gornji desni ugao mreže gostujuće ekipe. U 21. minutu Čelopek ponovo dolazi do vođstva.  Kapiten R. Jeremić izvodi  slobodan udarac sa 25 metara, golman uspijeva da odbrani, ali lopta se odbija do Lazarevića koji je  šalje u rašlje. U pokušaju da odbrani udarac, golman Vlaseničana, Dalibor Kovačević, se povrijedio i na golu ga je zamijenio Čestić. Za drugi pogodak domaće ekipe ponovo je zaslužan Došić, koji prodire, ovaj put po desnoj strani, šalje loptu po zemlji u 16 metara, na nju nalijeće D.Petrović i smješta je u u Despotovićevu mrežu. U samom finišu prvog dijela, nakon kornera sa lijeve strane, par odbijanja u pet metara, u gužvi se najbolje snalazi Vuksić, koji smješta loptu iza golmanovih leđa za 3:2. U drugom poluvremenu viđeno je nekoliko dobrih prilika na obje strane, ali su golgeteri zatajili. Posljednjih petnaestak minuta igru je onemogućavao i snažan vjetar koji je mijenjao putanju lopte, ali i jak pljusak, tako da su, rezultatom postavljenim u 40. minutu, tri boda ostala u Vlasenici.

Trener Vlaseničana Vladimir Janjić kaže da je u ovom susretu i sreća bila na njihovoj strani.

„U ovu utakmicu smo ušli sa velikim kadrovskim problemima. Igrali su fudbaleri sa nezaliječenim povredama, falilo je nekoliko standardnih prvotimaca, umor nas je sve stigao. Još smo imali i peh da nam se na samom početku povrijedio Kovačević i nisam imao drugog izbora nego da ga zamijeni rezervni golman,  koji 3-4 godine nije branio. Čelopek je odlična ekipa, fer i korektna. Viđeno je mnogo odličnih akcija, dobrih duela, nadigravanja i nadmudrivanja na terenu. Po mojoj ocjeni, podjela bodova bi bila najrealniji ishod ovog susreta. Prvi put mogu reći da smo imali veliku sreću da smo u ovom susretu upisali sva tri boda. Ova pobjeda nas je na neki način dovela u mirnije vode, ali odmora nema. Već u subotu nas čeka naredni susret i moramo pokušati da se što bolje pripremimo za njega“, kazao je Janjić.

U timu iz Čelopeka kažu da u ovom susretu nisu pružili svoj maksimum.

Bila je ovo prava prvenstvena utakmica, sa dosta prilika i šansi. Mi nismo bili na nivou, igrali smo loše u fazi odbrane. Dva puta smo vodili i to nismo znali da sačuvamo. Domaćin je bio fer i korektan i na kraju zasluženo pobijedio. Moji igrači su maestralno odigrali prethodnu utakmicu sa Milićima i, na osnovu toga, su mislili da će samo istrčati na teren, a da će se protivnik predati. Da smo igrali bar 50 posto kao protiv Milića, ne bismo doživjeli poraz. Naravno, ovim ne želim da umanjim pobjedu domaćina. Bitno je da je utakmica bila fer i korektna, sa dobrim suđenjem“, istakao je Miodrag Radović, trener Čelopeka.

Vlasenica – Čelopek 3:2 (3:2)

Gradski  stadion

Gledalaca: 100

Sudija: Boško Lazić (Zvornik)

Strijelci: 0:1 Astarević u 6, 1:1 Milovanović u 16, 1:2 Lazarević u 21, 2:2 D.Petrović u 30, 2:3 Vuksić u 40.

Žuti kartoni: D.Petrović, N.Kovačević (Vlasenica), Požarac, Tanacković, Jeremić (Čelopek)

Vlasenica: D.Kovačević (od 21. Čestić), Vuksić, Čelić, Pejanović, Došić (od 79.M.Petrović), G.Petrović, Radenović, Milovanović, M.Kovačević, N.Kovačević, D.Petrović

Trener: Vladimir Janjić

Čelopek: Despotović, Astarević, Tanacković, R.Jeremić, Klisarić, Požarac, Pečenica, Perić, Milošević, Lazarević, M.Jeremić

Trener: Miodrag Radović

Igrač utakmice: Petar Došić (Vlasenica)