75 : 68

Novi trijumf Student-Igokee

31.01.2018 Đ. Malešević

Košarkaši Student-Igokee upisali su osmu pobjedu u Prvoj ligi Republike Srpske. Oni su večeras bili bolji od ekipe Rudara, rezultatom 75-68.

Ekipa Student-Igokee je dobro otvorila susret. U veoma efikasnom prvom periodu, oni su se bolje snašli, pa su nakon prvih deset minuta imali tri poena prednosti. U drugom periodu gledali smo nešto tvrđu košarku. Na krilima dobre igre u odbrani, Student-Igokea na odmor odlazi sa osam poena prednosti. U trećem period su, takođe, odbrane dominirale. Pred poslednjih deset minuta, ekipa Student-Igokee je došla do deset poena prednosti. Iako su gosti pokušali da se vrate, nisu imali šansi za to pa je ekipa Student-Igokee mirno privela meč kraju.

Domaće je do pobjede predvodio Nikolić sa 18 poena i sedam asistencija, dok je Janković imao 14 poena i 14 skokova. Najbolji kod Gostiju bili su Vlačić sa 19 te Torbica sa 18 poena.