Rapinja sjajnim golom donosi vodstvo Lidsu.
79'

Rapfinja heroj Lidsa u sjajnoj utakmici

28.11.2020 Đ. MaleÅ”ević

Fudbaleri Lidsa savladali su Everton u desetom kolu Premijer lige. Lids je slavio u gostima sa 1-0.

Meč na ''Gudisonu'' je bio fantastičan. Prvu priliku za domaće je propustio Dukure. Potom su prijetili gosti preko Rapfinje i Bamforta ali je ostalo 0-0. U 28. minuti Rapffinja je sjajno Å”utirao ali je Pikford joÅ” bolje odbranio. Potom je prijetio Lids preko Herisona ali je Godfri na gol liniji izblokirao pokuÅ”aj gostiju. U zavrÅ”nici prvog poluvremena joÅ” dvije Å”anse.Ā

Prvo je Holgejt propustio veliku Ŕansu za Everton a onda je Herison pogodio stativu. I u nastavku su se redale Ŕanse sa obje strane ali golova nije bilo. Tako je bilo sve do 79. minute, kada je Rapfinja pogodio za vodstvo Lidsa. U nadoknadi susreta, KoŔta je propustio Ŕansu da ovjeri pobjedu gostiju.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Everton Leeds United