2 : 5
1 : 2

VBA deklasirao Čelsija

03.04.2021 Đ. Malešević

Fudbaleri Vest Bromvič Albiona deklasirali su Čelsi na otvaranju 30. kola Premijeer lige. Vest Brom je slavio u gostima sa 5-2.

Čelsi je bolje otvorio susret te su u 27. minuti poveli sa 1-0. Alonso je pogodio stativu iz slobodnog udarca a na odbijenu loptu naletio je Pulišić i pogodio mrežu gostiju. Samo dva minuta kasnije, Tijago Silva dobija drugi žuti karton. Vest Brom je iskoristio igrača više u završnici prvog poluvremena. Mateus Pereira je prvo pogodio za 1-1 a potom je Brazilac postigao i drugi gol za vodstvo svoga tima 2-1.

Čelsi je pritisnuo na startu drugog poluvremena rivala ali nisu uspjeli doći do izjednačenja. Zato su gosti nanijeli novi udarac domaćima. Golom Kaluma Robinsona, poveli su sa 3-1. Nije tu bio kraj. Dianje je pogodio za velikih 4-1. Čelsi se nije predao pa su u 71. minuti smanjili na 4-2 a strijelac je bio Maunt. U završnici susreta gosti su postigli i peti pogodak a strijelac je bio Robinson.

Čelsi je četvrti sa 51. bodom dok su gosti 19. i imaju 21 bod.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Chelsea West Bromwich Albion