75 : 62

EL: Žalgiris u 4/4 slomio otpor Zvezde

23.02.2021 Đ. Malešević

Košarkaši Crvene zvezde doživjeli su 18. poraz u Evroligi. Zvezda je poražena na gostovanju u Kaunasu, rezultatom 75-62.

Od početka susreta vodila se velika borba. U završnici prvog perioda raspucao se Simonović pa je Zvezda dobila prvi period sa 26-22. Serijom 9-0, Zvezda je došla do +13. Ipak, Žalgiris se konsolidovao i do poluvremena prišao na četiri poena zaostatka. U trećem periodu domaći prave preokret i sa dva poena prednosti ulaze u poslednji period. Zvezda se napadački raspala u poslednjem periodu. Skoro šest minuta bili su bez poena a ukupno su dali samo četiri poena. Žalgiris je to znao iskoristiti i na kraju su rutinski priveli meč kraju.

Hejs je predvodio domaće sa 16 poena dok su goste predvodili Lojd i Simonović sa po 16 poena.

Međunarodna košarka Međunarodna košarka Euroleague Žalgiris Kaunas Crvena zvezda