0 : 0
0 : 0

Zvezda osigurala evropsko proljeće

03.12.2020 Đ. MaleÅ”ević

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su 0-0 sa Hofenhajmom u petom kolu Lige Evrope.

Od starta smo gledali dosta tvrd meč. Hofenhajm je visoko izlazio ali se Zvezda dobro držala. Na kraju je Hofenhajm imao jednu pravu Ŕansu u prvom poluvremenu ali udarac Dabura odbranio je Borjan.

U nastavku susreta, gosti su pritisnuli. Prvu Å”ansu imali su preko Klausa. U 55. minuti opet je zaprijetio Klaus ali je Borjan bio siguran. Jedan opasan pokuÅ”aj gosti su imali i preko Gaćinovića. U 78. minuti, Skov je sjajno Å”utirao ali je Borjan joÅ” bolje odbranio. Prijetila je Zvezda preko Nikolića i Falćinelija ali nije bilo promjene rezultata. Poslednju Å”ansu imao je Skov ali je Borjan odbranio.

Sa ovim bodom, Hofenhajm je osigurao prvo a Zvezda drugo mjesto. Tako će meč Zveze sa Liberecom, biti puka formalnost.

Ovo je inače i drugi put u četiri godine da je Zvezda osigurala proljeće u Evropi.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal UEFA Europa League - Group L Crvena zvezda Hoffenheim