4/4
14 : 24

Borac upisao novu pobjedu

04.03.2021 Đ. MaleÅ”ević

KoŔarkaŔi Borca upisali su Ŕestu pobjedu u Dvaba ligi. Borac je u devetom kolu savladao Slobodu iz Užica, rezultatom 89-83.

Sloboda je odlično otvorila susret te je povela sa 20-10. Borac je potom uhvatio ritam i do kraja prvog perioda priÅ”li su na -5. Radukić pogađa tri trojke na startu drugog perioda i donosi preokret Borcu. Do kraja prvog poluvremena Borac je imao prednost a na odmor su otiÅ”li sa +3. U trećem periodu, bolja igra Slobode.

Na kraju su sa četiri poena prednosti uÅ”li u poslednji period. Serijom 9-0 Borac dolazi do preokreta. Imali su Banjalučani +7 na dva minuta do kraja ali su zakomplikovali sebi život. Sloboda je imala i napad za izjednačenje ali je Pažin napravio korake. Na kraju je Borac uspio privesti meč kraju i doći do pobjede.

Borac je do pobjede predvodio Tanasković sa 22 poena i 11 skokova dok je Dimitrije Nikolić predvodio Slobodu sa 25 poena i deset skokova.

Borac je sada na 6-3 omjeru a Sloboda na 5-4.