0 : 2
0 : 2

Reding izgubio od Midlzbroa, novi poraz Brentforda

20.02.2021 Đ. Malešević

Fudbaleri Redinga poraženi su u 31. kolu Čempionšipa. Ekipa Veljka Paunovića poražena je na svom terenu od Midlzbroa sa 2-0.

Reding je bolje otvorio susret. U prvih 20 minuta bili su bolji rival ali nisu postigli gol. Kazna je uslijedila u 22. minuti kada je Flečer doveo goste u vodstvo. U 27minuti, Eždžarija je imao dobru šansu za domaće ali je ostalo 1-0 za Boro. Dva minuta kasnije, Bola je duplirao vodstvo Midlzbroa. Mogao je Boro u završnici prvog poluvremena i do trećeg gola ali Meknil nije bio precizan.

U prvih 15 minuta nastavka nije bilo zanimljivih dešavanja. U 62. minuti, Jadom je imao sjajnu šansu za Reding. Četiri minuta kasnije Olise je postigao gol ali je on poništen radi ofsajda. U 80. minuti, Mendez-Lang propustio je veliku priliku za goste.

Midlzbro je pobjeom prišao Redingu na pet bodova ali je Reding i dalje u plej of zoni.

U prvom meču dana, Koventri  je sa 2-0 savladao Brentford. Oba gola dao je Voker.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Championship Reading Middlesbrough