1 : 1
0 : 1

Kiks lidera, pobjede Votforda i Bormuta

02.04.2021 Đ. MaleÅ”ević

Fudbaleri Noriča, kiksali su u 39. kolu ČempionÅ”ipa. Ekipa Danijela Farkea, odigrala je 1-1 sa Prestonom u gostima.

U prvom poluvremenu Norič je imao posjed a domaći su prijetili iz kontre. Ipak, golom Buendije, lider je pvoeo sa 1-0. U nastavku susreta, Norič je kontrolisao rezultat. Ipak, u nadoknadi vremena Pots je pogodio i donio je bod ekipi Prestona.

Kiks lidera iskorisitio je Votford. Autogolom Lisa savladali su Šefild Venzdej sa 1-0 te su se približili Noriču na Ŕest bodova zaostatka.

Do bitne pobjede u borbi za plej of doŔao je Bormut. Ekipa Džonatana Vudgejta savladala je Midlzbro sa 3-1. Biling je donio prednost Bormutu. U nastavku, Vatmor je pogodio za 1-1. Ipak, golovima Lerme i Solankea, Bormut je doŔao do veoma važne pobjede i sada imaju isti broj bodova kao i Reding.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Championship Preston North End Norwich City