4/4
14 : 21

Partizan slavio u Parizu

09.12.2021 Administrator DC

Partizan NIS se iz Pariza vraća "sa štitom"! Crno-beli su u 6. kolu 7Days Evrokupa savladali Metropolitans sa 82:89 i tako ostvarili 5. pobedu u kontinentalnom takmičenju. Nošeni sjajnom podrškom velikog broja navijača iz Pariza i drugih evropskih gradova, crno-beli su imali spreman odgovor na svaki izazov koji je pred njih stavio domaći Metropolitans.

U prvoj četvrtini, Parni valjak je većim delom imao prednost, ali je Metropolitans pred istek prvog perioda preokrenuo rezultat i došao do prednosti od 28:23. Velika borbenost košarkaša Partizana tokom druge i treće četvritne je donela izjendačenje (68:68) pred početak poslednjih 10 minuta igre. Tada su crno-beli pokazali snažan karakter i veću snalažljivost od rivala koja je donela maksimalnih +11 na 2 i po minuta pre kraja susreta. U smiraj meča, domaći tim je uspeo da smanji razliku, ali ne i da ugrozi vođstvo Partizana koji je došao do pete pobede u 7Days Evrokupu.

Na konferenciji za medije održanoj posle meča, trener Partizana NIS, Željko Obradović je izjavio:

"Presudila je odbrana, upravo ono o čemu smo pričali na poluvremenu. Dvadeset i devet nije isto što i 53", istakao je Obradović razliku u primljenim poenima tokom prvog i drugog poluvremena.

"Mi smo promenili odbranu, to nam je i omogućilo da pobedimo. Ipak, morao bih još nešto da dodam, a takođe je važno za ovaj trijumf. Hvala našim navijačima koji su došli u ovolikom broju i sjajno nas bodrili. Mnogo su nam značili, zaista. Ali, moram da čestitam i Metropolitanu na zaista odličnoj utakmici", poručio je Željko Obradović.

Metropolitans:  Mulare, Kamings 13, Hornsbi 22, Konate, Mišino 16, Halilović 2, Si 2, Ho Jou Fat 11, Hanter 16, Jomi

Partizan NIS: Panter 28, Ledej 15, Zagorac, Avramović 12, Koprivica 4, Dangubić 8, Smailagić 14, Miletić, Mur 2, Glas, Trifunović, Madar 6

(Foto i video: Metropolitans 92)

Međunarodna košarka Međunarodna košarka EuroCup - Group A Metropolitans 92 Partizan