Maslić Marijan Hukara Faris Mahmutović Ermin Fačić Eldin Huseinbašić Ermin Živković Marko Kovčić Amar Mujčić Armin Berbić Omer Lugavić Kenan Živanović Dragan. Na klupi: Mehić Anes Piragić Almir Đođ Andre Bijelić Aldin Nezić Amar Hrštić Tarik Elek Novica Vehabović Haris Augustinović Marko
Postava
Galić Marko Vranjić Marin Bešlić Ivan Leko Nikola Begić Dominik Milićević Petar Brekalo Slavko Blagojević Dario Lučić Luka Miletić Luka Ramović Sinan. Na klupi: Baćak Boris Šuta Riad Barišić Tomislav Glavina Jure Nenadić Filip Božić Mateo Ilinković Silvio Verunica Mateo Lauš Tino Blaž

Zvijezda izbacila Posušje

27.10.2021 Administrator DC

Fudbaleri gradačke Zvijezde postali su šesti četvrtfinalista Kupa BiH nakon što su poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca eliminisali premijerligaša Posušje. Regularni dio susreta okončan je rezultatom 1:1.

U vrlo tvrdoj utakmici gosti su bili favorit i svoju su ulogu uglavnom opravdali u prvom poluvremenu, koje je okončano vodstvom Posušja rezultatom 1:0. Pogodak je postigao u 19. minuti Slavko Brekalo.

Domaći tim je u drugom poluvremenu bio nešto bolji i nastojao je vratiti se u utakmicu, ali činilo se da je Posušje ipak osiguralo prolaz dalje, jer se u posljednje minute meča ušlo pri vodstvu gostiju od 1:0. Međutim, Augustinović je u posljednoj minuti pogodio za 1:1 i veliko uzbuđenje, jer se pristupilo izvođenju penala.

Posušje je prvo izvodilo svoje penale, a oba su tima bila vrlo sigurna, što je nekarakteristično, i u prvih pet serija su pogodila sve penale. U šestoj seriji gosti promašuju, a Zvijezda pogađa i plasira se u četvrtfinale