Aldin Ćeman(G) , Elvir Duraković , Armin BeÅ”agić , Amir Velić , Amer Drljević , Damir Hrelja , Anel Hebibović (K), Darko Bodul , Azur Mahmić , Demir Jakupović , Mirsad Ramić , REZERVE Mićo Vukanović(G) , Senad KaÅ”ić , Kenan Hebibović , Edin Biber , Almir Ćubara , Berin Alić , Nermin Alagić , Amer Dupovac , Dario Blagojević ,
Postava
Nikola Ćetković(G) , Amar Begić , Nikola Ninković , Marko Gajić , Fedor Predragović , Jovo Lukić (K), Nikola Andrić , Milan Spremo , Darko Lazić , Enver KulaÅ”in , Benjamin Tatar , REZERVE Bojan Pavlović(G) , Ivan Grgić , BoÅ”njak Strahinja , Obren Cvijanović , Momčilo Mrkaić , Đorđe Milojević , Dejan Popara , Alen Jurilj , Goran Zakarić ,

Igman - Borac, niŔta - niŔta

22.10.2022 Administrator DC

U okviru 15. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine FK Igman je na terenu MGM Farm Arene ugostio ekipu FK Borac. Konačan rezultat glasio je 0:0.

Ako bi neko tražio da se jednom riječju opiše ovaj susret, ta bi riječ bila - uspavanka. U prvih 45. minuta vidjeli smo jednu pravu priliku i to u 43. minuti utakmice, a tada je Armin Bešagić nakon sjajne akcije šutirao, međutim, Nikola Ćetković je to odbranio.

U drugom poluvremenu je ponovo Igman imao najbolju šansu, sada je u 60. minuti utakmice ponovo nakon sjajne akcije šutirao Drljević, ali nije zahvatio loptu onako kako je želio.

Borac je u ovom susretu imao više od igre u polju, ali mnogo bolje i konkretnije šanse imao je Igman. Pravu šansu Borac je imao tek u 87. minuti nakon ubačaja rezerviste Gorana Zakarića, kada Darko Lazić nije adekvatno zahvatio loptu i sa samo dva metra je promašio gol Igmana.

Do kraja meča, Borac je imao sjajnu šansu da dođe do pobjede. Lazić je poslije ubačaja iz kornera centrirao sa strane, Begić je šutirao, ali je lopta otišla preko gola.

Meč je okončan rezultatom 0:0, pa Igman sada ima 16 bodova i nastavio je polako skupljati bodove u borbi za opstanak, dok Borac ima 24 boda i treći je na tabeli.

Igman – Borac 0:0

Doboj – Kakanj:Stadion: Gradski stadion Doboj Kakanj. Gledalaca: 200. Sudije: Dragan Kesić (Gradiška), Strijelci: Å½uti kartoni: Elvir Duraković 16', Armin Bešagić 33', Edin Biber 72', [Igman (Konjic)]; Marko Gajić 90', [Borac (Banja Luka)];

Igman: Aldin Ćeman (G) , Elvir Duraković , Armin Bešagić (46. Edin Biber), Amir Velić , Amer Drljević , Damir Hrelja (90. Nermin Alagić), Anel Hebibović (K) , Darko Bodul (87. Senad Kašić), Azur Mahmić , Demir Jakupović , Mirsad Ramić (90. Amer Dupovac)

Borac: Nikola Ćetković (G) , Amar Begić , Nikola Ninković (57. Goran Zakarić), Marko Gajić , Fedor Predragović (83. Dejan Popara), Jovo Lukić (K) (83. Momčilo Mrkaić), Nikola Andrić , Milan Spremo , Darko Lazić , Enver Kulašin , Benjamin Tatar (57. Alen Jurilj)

Premijer liga BiH Premijer liga BiH m:tel Premijer liga BiH Igman Borac