Iran Teheran
0 : 2

Iran bolji od Velsa

25.11.2022 Administrator DC

Fudbaleri VelsaĀ razočarali su svoje navijačeĀ na Svjetskom prvenstvu u Kataru. Bejl i drugovi su u drugom kolu grupe BĀ poraženi odĀ Irana 2:0 golovima Česmija u 99. i Rezajana 101. minutu! Iran sada ima velike Å”anse da se domogne nokaut faze, u posljednjem koluĀ odmjeriće snage sa SAD koje večerasĀ igraju sa Engleskom.

Ne pretjerano kvalitetno, ali ne i nezanimljivo prvo poluvrijeme. Jedna stopostotna Ŕansa Velsa preko Mura, jedan poniŔten gol Irana i nekoliko poluprilika izabranika Karlosa KeiroŔa.

Ā

Na startu drugog dijela, dvije Å”anse za Iran. Nijesu izabranici selektora iz Portugala sada imali sreće. Prvo je Sardar Azmun pobjegao čuvaru i uzdramao desnu stativu, a potom Golizade desnu. Na sve to je Azmun poslije odbitka tukao glavom po sredini gola.

U 87. minutu sudije je pokazao Henesiju crveni karton, a onda Å”ok za VelÅ”ane u 99. minutu.Ā Projektil ČeÅ”mija za 1:0.Ā

Dva minuta kasnije Rezajan je pečatirao pobjedu Irana!

VELS - IRAN 0:2