0 : 0

Nula Koreje i Urugvaja

24.11.2022 Administrator DC

Južna Koreja / Foto Fjesbuk, FIFA

Fudbalske reprzentacije Urugvaja i Južne Koreje odigrale su danas nerešeno 0:0, u utakmici prvog kola Grupe H Svetskog prvenstva u Kataru.O

ba tima su od starta meča na stadionu Eđukešn Siti igrala borbeno i sa puno tempa i u prvom poluvremenu su propustila po jednu veliku priliku.

Prvo je u 34. minutu Hvang Uji Džo bio u sjajnoj situaciji da donese prednost Južnoj Koreji ali je šutirao preko gola, da bi u 43. minutu na drugoj strani Dijego Godin glavom pogodio stativu posle kornera.

U odličnom tempu se igralo i u nastavku, ali velikih prilika za gol nije bilo sve do 90. minuta kada je Federiko Valverde sjajnim udarcem iz velike daljine pogodio stativu južnokorejskog gola.

U drugom meču Grupe H kasnije danas se sastaju Portugalija i Gana.

Fudbaleri Urugvaja će u drugom kolu igrati protiv Portugalije, dok će Južna Koreja odmeriti snage sa Ganom. Te utakmice su na programu 28. novembra.

Izvor: Sportski žurnal