Doboju jesenje počasti

Rukometašice Doboja slavile su protiv Radnika iz Bijeljine rezultatom 33:22 (13:11) i tako su osvojile titulu jesenjeg prvaka Republike Srpske.

U prvom dijelu Dobojke su igrale rastrzano sa dosta tehničkih grešaka pri dodavanju i promašenih zicera. Tome je kumovalo neiskustvo i brzopletost mladih igračica. Sve do 21.minuta igralo se gol za gol. A onda serijom 3:0 domaće odlaze na plus dva 11:9 u 26.minutu. Do poluvremena su tu prednost sačuvale i na odmor otišle sa vodjstvom 13:11.

U nastavku na terenu su postojale samo domaće, gošće se nisu vidjele. Izabranice Saše Madžarevića preuzele su sve konce igre u svoje ruke. Rezultat je rastao iz minuta u minut. U 53.minutu bilo je plus 12 (29:17). U preostalom vremenu trener domaćih pružio je šansu najmladjim igračicama sa klupe. One su sačuvale dvocifrenu prednost za konačnih 33:22.

-Čestitao bi Doboju na pobjedi, pokazale su da su najbolje i zasluženo su prve. Igrali smo loše u drugom poluvremenu. Ovo je naša najjača ekipa koju imamo. – rekao je trener Radnika Miomir Trifković.

-Imali smo dosta grešaka u prvom poluvremrnu, to je bila trema mojih igračica. Mi smo jesenji prvaci i nastojaćemo da to ostanemo do kraja. Ja vjerujem u ovu ekipu, koja je mlada sa puno potencijala. Idemo dalje sa radom. – rekao je trener Doboja Saša Madžarević.

Ovim je spuštena zavjesa na jesenji dio što se tiče prvenstva. Već 28.novembra Dobojke u okviru Kupa BiH igraju na svom terenu protiv premijerligaša Mire iz Prijedora.

Najzaslužnije za pobjedu domaćih bile su golman Andrea Nikić sa 19 odbrana, te Tea Marković sa 7 i Katarina Kopić sa 6 golova. Kod gošći jedino se uz golmanicu Tanju Letić koja je sakupila 9 odbrana od toga jedan sedmerac i Dijana Lazić sa 9 golova.

DOBOJ – RADNIK 33:22 (13:11)

DOBOJ – Dvorana: Srednjoškolskog centra. Gledalaca: 200. Sudije: Jovan Babić i Borislav Bogdanić (oba iz Banja Luke). Delegat: Zoran Anušić (Prijedor). Sedmerci: Doboj 5(3), Radnik – -, Isključenja: Doboj 2, Radnik 6.minuta.

DOBOJ: Nikić (19 odbrana), Marković 7, Vujić 2(1), Kopić 6, Garić 4(1), S.Petrović, Grabovičkić 3, Radulović 4, Matić 5, Mikelini, Kršić, Jurkas (5 odbrana), Ignjić 1, N.Petrović 1(1). Trener: Saša Madžarević.

RADNIK: Letić (9 odbrana, sedmerac), Maksimović (2 odbrane), Živanić 3, Bratić 3, Vukobrat 2, Kujača 1, Lazić 9, Jovičić 2, Savić, Vićić, Pejić 2. Trener: Miomir Trifković.