Vlasenica i Šekovići prijateljski

Iza Vlasenice i Šekovića, dvije komšijske ekipe, je još jedan prijateljski susret. Ova dva tima odigrala su kontrolnu utakmicu u okviru priprema za nastavak takmičenja u Regionalnoj ligi, grupa Istok, gdje se oba takmiče.

Prvo poluvrijeme, na Gradskom stadionu u Šekovićima, proteklo je u nadigravanju ove dvije prijateljske ekipe. Vlasenica u dva navrata prijeti mreži domaćina preko M.Kovačevića,  koji prvo izlazi sam pred golmana, prolazi i njega, ali loše zahvata loptu i ona odlazi pored gola. Isti igrač, poslije izvedenog kornera, dočekuje loptu na 25 metara i volejom je odlično zahvata, ali ističe se golman Šekovića, koji majstorskom intervencijom spasava mrežu. Domaći su prijetili preko Ninića i Čelića, ali golman D.Kovačević odlično reaguje. U samom finišu prvog dijela Vlasenica dolazi do vođstva. Poslije dobro izvedenog slobodnog udarca Božića, loptu glavom spušta N.Kovačević, a Došiću nije bilo teško da postigne pogodak u nebranjeni dio mreže. Drugo poluvrijeme kreće ofanzivnijom igrom Šekovljana. Filipić u par navrata dobro centrira sa lijeve strane, ali štoperi gostiju su bili na visini zadatka. A onda,  Vlasenica preuzima kontrolu. N. Kovačević uzima loptu na sredini terena, izlazi sam pred golmana, ali lošim šutom šalje je preko gola. Deset minuta prije kraja Ninić pada u šesnaestercu, poslije kontakta sa protivničkim štoperom, a sudija pokazuje na bijelu tačku. Uprkos protestima Vlaseničana, arbitar ne mijenja  odluku. Prvi šut Miloševića čuvar vlaseničke mreže brani, ali isti igrač nalijeće na odbijenu loptu i smješta je u mrežu gostiju. Nakon izjednačenja,  trener Janjić uvodi u tim nekoliko mlađih igrača, a  jedan od njih,  šesnaestogodišnji Jovanović, poslije odlične akcije sa Markovićem, snažno šutira, ali lopta odlazi  preko gola, minut prije nego što je sudija odsvirao  kraj. Prijateljska utakmica završava se prijateljskim rezultatom 1:1.
Na ovom susretu Vlasenica je nastupila u novoj opremi do koje je došla na neobičan način.
„Naša ekipa je još jednom pokazala slogu i van terena. Naime, naši igrači su, zajedno sa lokalnim ugostiteljima, prikupili 15 000 čepova Jelen piva, što je Apatinska pivara nagradila sa 20 kompleta dresova, šorceva, štucni i šuškavaca. Mi nastavljamo sa trenažnim procesom i odigravanjem kontrolnih susreta, a naredni nas očekuje već u nedjelju, kada ćemo u Pilici odmjeriti snage sa drugoligašom Budućnosti“, kazao je Božidar Kurtuma, sekretar Vlasenice.

Šekovići  - Vlasenica 1:1 (0:1)