Rosić četvrti put zaredom dva gola za Omarsku

Sudija: Tripunović Zoran (Doboj). Gledalaca: 200

Žuti karton: Anđić (Omarska)

Omarska: Jokić, Lajić, Zdjelar, Romanić B, Nišević, Rosić, Panić (Pađan), Krecelj (Jokić Marko), Grahovac, Anđić, Višić (Stojnić). Trener: Vuleta Milenko

Sloga: Grahovac, Ilić, Malbašić, Kopanja, Grgec, Lekić, Munjiza, Zukanović, Babić (Stanišljević), Mirković, Dabić (Pantelić). Trener: Dragosavljević Dražen.

U jednoj pravoj, čvrstoj, prvenstvenoj utakmici Omarska je savladala Slogu iz Srpca sa 3-1. Očekivala se možda malo opuštenija utakmica obzirom da su obe ekipe u dobroj formi i u relativno minoj situaciji, ali viđena je jedna prava rovovska borba. Treba istaći lijepo vrijeme, dobar teren i solidnu posjetu.

Utakmica je počela sa malom svečanošću. Naime, Panić Vedranu su uručeni prigodni pokloni za 200-ti nastup u dresu Omarsku. Od samog početka susreta, obe ekipe su igrale čvrsto i borbeno, ali fer i korektno, tako da je viđen samo jedan žuti karton za 90 minuta. Prve dvije šanse je imala Omarska, ali Rosićev udarac je odbranio Grahovac, a Panićev šut je za malo fijuknuo pokraj desne staitive. U 30. minutu napadač gostiju Kopanja je izašao sam pred Jokića, ali je Jokić odbranio njegov udarac. Do kraja poluvremena viđena je još jedna prilika. Grahovac je ispustio jednu loptu nakon kornera, ali Nišević nije kaznio njegovu grešku.

U drugom poluvremenu, Omarska je krenula malo rizičnije, a Sloga se orjentisala na kontre. Panić je dobro šutirao u 62. minutu, ali Grahovac je bio siguran. Potom su gosti imali dvije dobre prilike, ali Kopanja i Grgec su šutirali pokraj gola. Omarska je povela u 66. minutu. Panić je sjajno ubacio loptu u šesnaesterac, Rosić je utrčao između štopera gostiju i golmana, primio loptu, obišao Grahovca i plasirao loptu u mrežu gostiju.

Samo tri minute kasnije gosti dolaze do izjednačenja. Izveli su dobru akciju, Lekić je izašao sam pred golmana Omarske, snažno šutirao, Jokić je uspio zakačiti loptu, ali je ona ipak završila u mreži domaćina.  U tom momentu, utakmica je mogla otići na obe strane, ali je ipak otišla na stranu Omarske. U 75. minutu Rosić je šutirao sa ivice šesnaesterca, Grahovac je odbranio, na odbijenu loptu je natrčao Krecelj, ali je opet Grahovac odbranio, ipak treći put je šutirao Rosić i zatresao mrežu Sloge. Tako je Rosić na četvrtoj uzastopnoj utakmici postigao bar dva gola i potvrdio da je na vrhuncu forme.

Gosti su, možda i prerano, krenuli na sve ili ništa. U 81. minutu su imali korner, te je i golman gostiju otišao u šesnaesterac. Ipak, igrači Omarske su se odbranili, a odličnu kontru je istrčao Panić i kada je samo malo prešao u polovinu Sloge, plasirao je loptu u nebranjenu mrežu, te faktički riješio utakmicu, jer su se nakon toga gosti pomirili sa porazom. Do kraja je Omarska imala još nekoliko prilika, ali ostalo je 3-1.

Treba pomenuti da je za Slogu danas branio Grahovac Branko, golman koji je prije osam godina nastupao za ekipu Otelul Galati u Ligi šampiona i branio protiv ekipa: Manchester United, Benfica i Basel.

Omarska u sledećem kolu gostuje u Trnu, a Sloga dočekuje imenjaka iz Doboja.

Karanovac 5 : 0 Sloga(S)
Proleter 2 : 4 Sloga(T)
Laktaši 0 : 0 Borac
Ozren 1 : 6 Omarska
Vranjak 0 : 3 Sloga(D)
Polet 1926 1 : 5 Sloboda
Ljubić 2 : 2 Mladost
Jedinstvo 1 : 0 Dubrave