Leo slavio u Mostaru

U 21. kolu Premijer lige BiH RK "Leotar" je u Mostaru pobijedio HMRK "Zrinjski" rezultatom 26:28 (15:13). Ovo je jedanaesta pobjeda trebinjskih rukometaša.

Bio je to i susret direktnih konkurenata za ulazak u Ligu za šampiona, koji je privukao oko 400 gledalaca.

Tokom prvih desetak minuta gosti su se nakon rezultat 4:4, odvojili se na 4:7. Prednost su održavali sve do 23. minuta, a onda su domaćini prešli u vođstvo 13:12 koje su održali do kraja poluvremena.

Na odmor se odlazi sa dva gola prednosti za domaćina 15:13.

Za vrijeme drugog poluvremena viđena je sasvim druga slika na parketu u dvorani pod Bijelim brijegom.

Gosti igraju borbenije, angažovanije, a sve je to rezultiralo preokretom jer u 42. minutu imaju dva gola prednosti 18:20, a u 43. i četiri gola 19:23.

Prednost od četiri gola bila je i u 55. minutu 22:26, ali na kraju utakmice na semaforu je pisalo 26:28. To je bila zaslužana pobjeda momaka sa Trebišnjice.

Kod Zrinjskog najefikasniji je bio Marić koji je postigao devet pogodaka, a u pobjedničkoj ekipi Glendža i Miličević su postigli šest golova.

U sljedećem kolu u Trebinje dolazi trenutno prvoplasirana ekipa RK "Gračanica", a to je ujedno i poziv na utakmicu.

HMRK "Zrinjski": Džidić, Perić 2, Bošković 5, Primorac, Mandarić 1, Šaravanja 1, Kozina, Pavlović 1, Paradžik, Ivanović, Grgić 4, Babić 1, Grbavac, Marić 9, Kožulj 1, Džeba 1.

RK "Leotar": Draganić 1, Miličević 6, Parežanin, Milojević 2, Spajić, Ninković 5, Radović, Srdanović 4, Ratković, Uljarević, Janković 4, Grk, Vještica, Glendža 6, Ražnatović.

Borac M:TEL 30 : 29 Sloga(D)
Lokomotiva 22 : 24 Maglaj
Gračanica 30 : 28 Konjuh
Zrinjski 26 : 28 Leotar
Vogošća Poljine Hills 25 : 27 Slavija
Goražde 29 : 25 Bosna