Kalemi se provukli, titulu brane protiv Obradovca

Ove nedjelje odigrani su uzvratni susreti polufinala KUP-a Opštinskog fudbalskog saveza Gradiška.

Nakon remija na ''Krndijama'' (2:2), Obradovac je sa 2:0 savladao Bisere u Čatrnji i plasirao se u finale. Nešto više od 200 ljubitelja fudbala nije imalo priliku da uživa u fudbalskoj ''ljepotici'', međutim borbenosti ipak nije manjkalo. U prvih 45  minuta nije zabilježena niti jedna opasna situacija, dok je u nastavku susreta pored dva gola, viđeno i još nekoliko šansi.

Najprije je pokušao Kos, međutim Huremović je bio siguran. U 56. minuti činila se naizgled propuštena prilika Obradovca, međutim katastrofalna reakcija golmana domaćih Race koji ispušta loptu pred napadača Obradovca, a nakon toga pravi i jedanaesterac dovelo je goste u vođstvo. Siguran realizator bio je Zorić. Crno-bijeli su poslije toga krenuli na sve i ništa, međutim više od poraza nisu mogli. Najbolju priliku propustio je Radović koji je iskosa sa lijeve strane dobro šutirao, međutim Huremović je još boljom odbranom sačuvao gol gostiju. Pred kraj susreta, u 89. minuti, slobodan udarac sa nekih 30-ak metara izvodi Zrnić, koristi smušenost domaćih i postavlja konačan rezultat ove utakmice za veliko slavlje gostiju sa ''Krndija''.

S druge strane veoma zanimljivo bilo je na stadionu u Turjaku, gdje je domaća Kozara jurila zaostatak od tri pogotka. Na kraju, veoma su bili i blizu cilja, međutim pirova pobjeda od 3:1 Kaleme je poslala na ''Gradski stadion'' gdje će 25. aprila braniti titulu osvojenu prošle godine.

Župa 0 : 3 Biseri
Potkozarje 3 : 1 Sloboda
Borac 2 : 5 Kozara
13 Skojevki 3 : 0 Tamaris
Kalemi 7 : 2 Omladinac
Torpedo 1 : 3 Sloga DIPO