09.04.2019 Trebinje live

Leo kreće sa pozicije tri

U 21. kolu Premijer lige BiH ŽKK „Leotar“ je rezultatom 95:73 (27:15, 20:16, 26:26, 22:16) pobijedio ŽKK “Željezničar” iz Sarajeva. Ovom pobjedom "malene" su osvojile treće mjesto prije plej-ofa iako je ostalo još jedno kolo do kraja prvenstva.

Tokom prve četvrtine i rezultata 8:5 nakon tri minuta, domaće igračice su napravile 13:2 za dvije minute tako da je rezultat u petom minutu bio 20:7. Do kraja ove četvrtine ta prednost se održavala, pa je prvih deset minuta završeno sa 27:15.

U drugih deset minuta prednost domaćih igračica je rasla pa je u 17. minutu iznosila i plus 21 - 45:24, ali do kraja četvrtine prednost se smanjila tako da se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 47:31.

U trećoj četvrtini Trebinjke su održavale prednost od 16 koševa i u posljednjih deset minuta ušlo se sa 73:57.

Posljednju četvrtinu igračice Milorada Nadaždina dobile su 22:16 za konačan rezultat od 95:73.

Tri igračice ŽKK “Leotar 03” imale su dabl-dabl učinak i to Kešeljević sa 29 koševa i 15 asistencija, Škrivan sa 18 koševa i 13 skokova i Milanović sa 10 koševa i 11 skokova, a kod gošći iz Sarajeva najefikasnije su bile Kikanović, Smajić i Tekać sa 19 koševa.

Ova utakmica bila je pod znakom pitanja i tek danas u 13 časova potvrđeno je da će se odigrati i da ekipa iz Sarajeva neće biti suspendovana.

Trener Milorad Nadaždin nije bio zadovoljan igrom svoje ekipe jer ovakve utakmice služe za razigravanje igračica sa klupe, ali one ne koriste svoju šansu.

“Da li je to zbog velikog pritiska ili velikih očekivanja ne znam, ali ako želimo iznenaditi Orlove u polufinalu plej-ofa mi jednostavno moramo izvući jednog ili dva igrača. Za ozbiljne utakmice fali nam širina sa klupe i pokušavamo ih pronaći kroz ovakve utakmice”, kategoričan je Nadaždin.

Posljednje kolo igra se u srijedu, a Trebinjke gostuju u Brčkom gdje ih dočekuje KK “Brčanka”.

ŽKK „Leotar 03“: Kešeljević 29 , Gudelj 4, Sara Milanović 12, Tomašević 2, Dostinić 19, Milaković 10, Škrivan 18, Papović, Radovanović, Gordić, Putica 1, Ana Milanović. Trener: Milorad Nadaždin.

ŽKK „Željezničar“: Tekać 19, Porović, Smajić 19, Peljto 12, Salihagić 1, Kikanović 19, Alimanović, Lisica, Bujak 3, Šljivo. Trener: Merhunisa Omerović.