Janja 2009 pregazila Semberiju

Janja 2009, poslije ubjedljive pobjede nad Semberijom od 7:1, u 19. kolu Područne lige Semberija,  ima šest bodova prednosti u odnosu na najvećeg konkurenta za prelazak u viši rang takmičenja, Novo doba iz Čardačina.

Početak utakmice u Janji,  na stadionu prvoligaša Podrinja gdje Janja 2009 igra svoje prvenstvene surete otkada im je zabranjeno odigravanje na njihovom terenu, zbog nemanja svlačionica, nije slutio na ovako ubjedljivu pobjedu domaće ekipe.

Već prvi napad po desnoj strani koji je efektnim pogotkom završio Kulić, donio je gostima iz Popova prednost od 0:1. I narednih desetak minuta proteklo je terenskoj inicijativi Semberije, ali može se reći da je to i bilo sve što su gosti pokazali, jer poslije toga Janja 2009 u potpunosti preuzima dominaciju na terenu.

Seriju golova za domaću ekipu počeo je Rakita koji, nakon odličnog pasa Camića, sigurno pogađa za izjednačenje u 14. minutu. Deset minuta kasnije mladi Camić kumuje još jednom pogotku uposlivši iskosa, sa lijeve strane Delibašića, koji sa petnaestak metara smješta loptu iza leđa čuvara Jovanovića, za preokret rezultata 1:2.

Gosti se još nisu snašli, a odmah u sljedećem napadu Janjani povećavaju vođstvo na 3:1, kada debitant u timu, štoper Milkić, presjeca loptu na svojoj polovini, sjajno je iznosi na polovinu gostiju,  odigrava dupli pas sa Delibašicem i postiže svoj  prvi pogodak u plavo-žutom dresu.

U  36. minutu Camić odigrava Delibašiću koji fenomenalno iskosa upošljava Rakitu na lijevoj strani, a njemu nije bilo teško da se još jednom upiše u strijelce za rezultat 4:1.

Finiš prvog dijela donosi još dva pogotka domaće ekipe. Tri minuta prije odlaska na odmor, Janja 2009 kreće u napad po desnoj strani Rakita šalje loptu do  Camića koji se poigrava sa odbranom gostiju i, poslije dvije asistencije, postiže svoj prvi pogodak, za 5:1. Minut je trebao  Camiću da još jednom zatrese protivničku mrežu, nakon što mu je Erić poslao loptu dobijenu od Radića, za 6:1, rezultat kojim je stavljena tačka na prvo poluvrijeme.

U drugi dio susretadomaća ekipa ulazi opuštenije i, uprkos tome što ima posjed lopte i terensku inicijativu, rezultat se ne mijenja sve do 82. minuta kada Hadžihajdić, perfektnim pogotkom iz slobodnog udarca, sa nekih 30 metara,  postavlja konačni rezultat utakmice 7:1.

U završnici meča, gosti su imali dvije prilike koje nisu uspjeli realizovati, a samo minut prije sudijskog zviduka za kraj Delibašić je bio nesiguran sa bijele tačke, nakon rušenja jednog od domaćih igrača u kaznenom prostoru, pa je propustio šansu da osmim pogotkom zapečati ionako ubjedljiv trijumf svoje ekipe.

U Janji 2009 ne kriju zadovoljstvo zbog ovog trijumfa.

„Mi od početka sezone ne krijemo da je naš cilj prelazak u društvo regionalaca i, uprkos brojnim problemima sa kojima se naš klub susreće, ovdje mislim na neke nefudbalske stvari u samoj ligi, vjerujem da smo na domak njegovog ostvarenja. Što se tiče samog susreta sa Semberijom, iako je to tim koji ima veliki kvalitet i koji se borio za svaku loptu, ali izgleda da se nije najbolje snašao na velikom terenu,   pokazali smo da imamo ekipu za viši rang takmičenja. Publika je uživala u ovoj fudbalskoj predstavi i oba tima je aplauzom ipratila sa terena. Našim protivnicima želimo sreću u nastavku prvenstva i zahvaljujemo im se na fer i korektnoj igri, a mi se spremamo za naredno kolo i novu pobjedu“, istakao je Siniša Rakita, strijelac dva pogotka na ovom meču.

OFK Janja 2009, Janja

OFK Janja 2009 – FK Semberija (Popovi) 7:1 (6:1)

Stadion Podrinja u Janji

Gledalaca: 80

Sudija: Vladimir Bujak (Bijeljina)

Strijelci: 0:1 Kulić u 1, 1:1 Rakita u 14, 2:1 Delibašić u 24, 3:1 Milkić u 26, 4:1 Rakita u 36, 5:1 Camić u 42, 6:1 Camić u 44,  7:1 Hadžihajdić u 82.

Žuti kartoni: Hadžihajdić (Janja 2009)

Janja 2009: Kavazović, Dervišević, Milkić, Hadžihajdić, D.Malović (od 54. Hadžić), Camić, Erić, Delibašić, Karasalihović, Radić, Rakita Trener: Nail Sobo

Semberija: Jovanović, Knežević, Simić, Kulić, Majstorović, Pajić, Bojanović, Burić, Mirić, Janković (od 46. Milutinović), VukovićTrener: Dejan Milošević

Igrač utakmice: Edin Camić (Janja 2009)

Zadrugar 4 : 1 Obarska
Stević Jovan 2 : 3 OFK Janja 2009
Miloš Obilić 2 : 1 Drina
Balatun 2 : 3 OFK Magnojević