04.05.2019 Administrator DC

Ode bod iz Kneževa

Uzeli gosti bod: Progres - Mladost 1:1

Komšijski derbi između Mladosti iz Kotor Varoša i Progresa iz Kneževa završen je komšijski – podjelom bodova 1:1.

Remijem, koji nijednom timu nije po mjeri u borbi za opstanak, može da bude zadovoljniji domaći tim, jer je Mladost propustila niz sjajnih prilika.

Progres je prvi stigao do gola u 30. minutu kada je poslije prekida jedan domaći igrač natrčao na odbijenu loptu i smjestio je u mrežu. Mladost je imala priliku da preko Aleksandra Tepića stigne do izjednačenja, ali je Progres na odmor otišao sa prednošću.

Drugo poluvrijeme proteklo je u potpunoj dominaciji gostujućeg sastava, a prva prilika za izjednačenje stigla je već u 50. minutu kada je Dejan Trifković izborio penal. Loptu je na bijelu tačku namjestio Mladen Đukić i dobro šutirao, ali je domaći golman bio bolji i odbranio jedanaesterac.

Mladost je nastavila da napada i nizala šanse, a u 75. minutu stiže do poravnanja. Tepić je poslao dugu loptu koju je ispratio Mesud Avdić i poluvolejom savladao golmana Progresa.

Avdić je nedugo zatim bio u prilici da donese preokret, ali je poslije prodora kroz odbranu domaćih golman iz situacije jedan na jedan izašao kao pobjednik. Lopta je završila u korneru poslije kojeg je Miloš Tepić odlično šutirao glavom, ali je ponovo golman bio na visini zadatka. Iz novog kornera odnijenu loptu je na 16 metara dočekao Tepić i uputio projektil ka golu, ali je ona završila na stativi.

Mladost i Progres su poslije 25 odigranih kola ostali izjednačeni na tabeli sa po 28 bodova. Naš tim će u narednom kolu dočekati Partizan iz Kostajnice, a taj meč mogao bi da bude presudan da obezbijede status regionalnog ligaša i u narednoj sezoni.

Izvor: mojkotorvaros.com

Progres 1 : 1 Mladost
OFK Lauš 3 : 1 Krajina
BSK 0 : 2 Borac
FSA 2 : 0 Bratstvo
Čelinac 1 : 1 Lijevče
OFK Brdo 3 : 2 Gorica
Partizan 3 : 0 Naprijed