ISB Kup: Igokea peta, Talić pobjednik u šutiranju trojki

Košarkaši Student Igokee završili su na petom mjestu takmičenje na ISB Kupu u Moskvi. Oni su u borbi za peto mjesto savladali selekciju Rusije 3 sa 127-119 nakon produžetka.

Rusi su bolje otvorili susret te su nakon prvog perioda imali devet poena prednosti. Igokea se vratila i prišla na -2. Ipak, Rusi su odigrali sjajno poslednje dvije minute u prvom poluvremenu te su sa +11 otišli na odmor.

Igokea je u nastavak ušla fantastično. Napadački su igrali briljantno a defanzivno su bili dovoljno dobri. Postigli su 30 poena u trećem periodu te su došli do izjednačenja. U poslednjem periodu bila je velika borba. Imala je Igokea +6 na 70ak sekundi do kraja ali su Rusi došli do izjednačenja.

Igokea je igrala bolje u prvom produžetku. Na dva minuta do kraja imali su +7. Ipak, Rusi prave serijom 9-0 preokret. Međutim, poenima Vuka Boškovića Igokea je izborila drgui produžetak. U njemu je Igokea opet stegla solidnu prednost ali ovaj put je nisu propustili te su došli do pobjede.

Do pobjede je Igokeu predvodio Talić sa 29 poena, Nešković je dodao 25 a Vuk Bošković je imao 24 poena i 16 skokova.

Dodajmo ovome da je plej Igokee, Darko Talić, pobijedio u šutiranju trojki na ISB Kupu.