Slavija pobjedom izborila opstanak u Prvoj ligi

Fudbaleri Slavije savladali su u posljednjem kolu sezone 2018/19 ekipu Slobode iz Mrkonjić Grada sa 4:0, te tako izborili opstanak u Prvoj ligi Republike Srpske.

Sokolovi su pred ovaj duel ovisili sami o sebi, te im je pobjeda garantovala opstanak u prvoligaškom karavanu, a do nje su i stigli sigurnom igrom od prve do posljednje minute utakmice, uz to odigravši možda i najkvalitetnije poluvrijeme ove sezone u Istočnom Sarajevu.

Slavija prvo prijeti nakon prekida, prvo Kokot, a zatim i Regoje. Potom je i Šćepanović probao iz daljine, no pored gola. Domaći do gola stižu u 19. minutu. Bojan Regoje je poslao sjajnu dugu loptu iz zadnje linije prema Laloviću, ovaj servira kao na tacni zicer za Arbinju, no njegov šut brani golman Sladojević, ali se lopta odbija na nogu Tihomiru Laloviću koji pogađa za 1:0.

Novi gol vidjeli smo u 34. minutu. Izvela je Slavija jako lijepu akciju, Kebin Kentaro je uposlio Zorana Kokota, kojem nije bilo teško da pogodi mrežu Sladojevića. Napadač Sokolova se, podsjećamo, oprostio prije dvije utakmice, međutim zbog nedostatka napadača, morao je da privede sezonu kraju, a to je, ispostaviće se, bilo najbolje rješenje po Sokolove u finišu sezone.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme Slavija dolazi i do trećeg pogotka, a Kokot drugog, te je tada bilo jasno da će domaći tim stići do pobjede i do opstanka. Imao je iskusni napadač još dvije situacije nakon toga da se raduje, međutim u oba navrata poslije postignutog pogotka signaliziran je ofsajd. Ipak, ako nije tada Kokot se radovao u 64. minutu. Borislav Cicović je ubacio sa lijeve strane loptu pravo na Kokota, koji ponovo pogađa mrežu Sladojevića za kompletiranje hettrika u ovom susretu.

Taj gol potpuno je umrtvio utakmici, ni jedni ni drugi nisu imali ambicije prema naprijed, pa je ostalo za kraj prvenstva Slavija – Sloboda 4:0.

SLAVIJA – SLOBODA MG 4:0 (2:0)