Sloboda remijem na četvrto mjesto

I bod osvojen  u posljednjem kolu regionalnog Istoka bio je Slobodi dovoljan da sezonu završi na četvrtoj poziciji na tabeli. Podjela bodova odgovarala je i Trnovici, koja prvenstvo završava na šestoj poziciji.

I bod dovoljan za četvrto mjesto: FK Sloboda (Donji Zagoni)

Ipak, na početku ništa nije izgledalo tako idilično. Susret dvije ekipe koje su, sa istim brojem bodova, bile jedna iza druge na tabeli, počeo je  borbenijom i agresivnijom igrom gostiju iz Trnovice. Poslije nekoliko dobrih prilika, goste do prednosti od 0:1 dovodi špic S.Simić, koji se,  nakon  nekoliko dobro odrađenih pasova,  našao  sam na 11 metara od gola i matirao golmana Kapetinu. Poslije vođstva Trnovica malo popušta pritisak, a do kraja prvog dijela Marić je dva puta imao šansu da poravna rezultat, ali je ralizacija zatajila.

U drugo poluvrijeme domaćin  kreće aganžovanije, ali nakon samo pet minuta igre, grešku štopera Malivojevića koristi Vuksić i šalje loptu po zemlji u donji,  lijevi ugao, za vođstvo od 0:2. Drugi pogodak je za Slobodu bio znak da treba krenuti  na sve ili ništa, pa već u 57. minutu, smanjuju rezultat na 1:2. Strijelac je bio Mašanović, sa bijele tačke, nakon što je u solo prodoru Prtvar srušen u kaznenom prostoru. Domaći nižu šanse, ali Obrenović pogađa prečku, a šuteve Marića i Mašanovića, iskusni Savić uspijeva zaustaviti. Osam minuta prije kraja susreta, Obrenović  dobro koristi loptu koju mu u kazneni prostoor šalje Bojanić, izlazi sam pred golmana i tik pored njega šalje loptu u mrežu, za rezultat 2:2 i podjelu bodova.

Ekipa iz Donjih Zagona je prvu sezonu u društvu regionalaca završila u vrhu tabele.

„U utakmicu smo ušli neorganizovano, što nam se zamalo osvetilo. Ipak, svjesni njene važnosti, uspjeli smo da se vratimo u igru i poslije ubjedljivog vođstva gostiju i izborimo se za remi. Igrali smo bez tri standardna prvotimca, Vukovića i Perkovića koji su odrađivali suspenziju, i Vićanovića koji je bio opravdano odsutan, što se itekako osjetilo u našoj igri. Protivniku se zahvaljujemo na fer i korektnoj igri, a mi ćemo u narednim danima  analizirati  ovu sezonu, pa onda idemo na zasluženi odmor. U svakom slučaju, mislim da su svi u klubu zadovoljni onim što smo postigli, mada smo, po svom kavlitetu, mogli i više“, istakao je Miljan Rosuljaš, prvotimac  Slobode.

Sloboda, Vlasenica i Trnovica su sezonu završile sa istim brojem bodova,  45, ali je ekipa iz Donjih Zagona, zbog bolje gol razlike, zauzela četvrtu poziciju.

Sloboda (Donji Zagoni) – Trnovica 2:2 (0:1)

Stadion u Donjim Zagonima

Gledalaca: 30

Sudija: Miloš Šikuljak (Bijeljina)

Strijelci: 0:1 S.Simić u 19, 0:2 Vuksić u 50, 1:2 Mašanović u 57 (KU), 2:2 Obrenović u 82.

Žuti kartoni: Bojanić (Sloboda)

Sloboda: Kapetina, Lekić, Rosuljaš, Todorović, Mašanović, Malivojević, Obrenović, Petrović (od 56. Zubac), Marić, Bojanić, Prtvar

Trener: Zoran Stankić

Trnovica: O.Savić, Vuksić, S.Simić, Jurošević, Petrović, N.Mićić, Aćimović, M.Simić, Krstić, Tanacković, Ml.Savić (od 46. Miličić)

Trener: Momir Krstić

Igrač utakmice: Čedomir Mašanović (Sloboda)

Sloboda 2 : 2 OFK Trnovica
Mladost 5 : 4 Vlasenica