SFK poražen od Breidablika

Fudbalerke SFK 2000 Sarajeva poražene su od ekipe Beidablika rezultatom 3:1 u meču 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona, pa su tako Islanđanke prošle u nokaut fazonu ovog takmičenja.

Prvu priliku na meču imale su Sarajke u 7. minuti kada je Medić sa 20 metara udaljenosti zaprijetila dobrim udarcem, no lopta ide pored lijeve stative. Tri minute poslije, gostujući tim je imao priliku preko Albertsdotir, ipak na mjestu je bila Hasanbegović.

Ekipa sa Islanda je do vođstva stigla u 18. minuti, Johansdotir je prošla po desnoj strani i poslala loptu u peterac za Torvaldsdotir koja je pospremila loptu u mrežu za 1:0. U 30. minuti Mangusdotir je izvela kornera, a nakon gužve u šesnaestercu Hasanbegović je loše intervenisala i skrenula loptu u svoju mrežu, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

Početkom drugog dijela igre priliku da smanji rezultat imala je A. Spahić, nakon centaršuta Bektaš, najbolje je kapiten SFK skočila, ali nije dobro zahvatila loptu glavom. U 57. minuti zaprijetila je Đoković iz slobodnog udarca, ipak lopta ide preko gola. Samo minutu poslije Islanđanke su uzvratile iz kontranapada, Albertsdotir je pokušala iz okreta, međutim odlična intervencija Hasanbegović.

U 81. minuti gostujući tim je postigao i treći gol, Magnusdotir je poslal loptu prema Thorvaldsotir koja ulazi u kazneni prostor Sarajki i postiže pogodak za 3:0. Do kraja utakmice SFK je uspio da smanji rezultat, Medić je odlično pronašla Bojat, a ona odličnim udarcem završava akciju i postavlja konačan rezultat ovoga meča.

Breidablik - SFK 2000 Sarajevo 3:1 (2:0).