Za svaki bod - pogodak

Vlaseničani su ispunili obećanje dato svojim navijačima poslije pobjede u Kupu OFS Birač – Milići  i, u drugom kolu regionalnog Istoka, na svom terenu upisali prva tri boda u prvenstvu, savladavši Partizan iz Donje Trnove rezultatom 3:0.

Ubjedljivo do tri boda: FK Vlasenica

Od izlaska na teren vidjelo se da je domaća ekipa u ovaj meč  ušla čvrsto riješena da upiše sva tri boda. U sedmom minutu  Milovanović je prošao s desne strane, u kazneni prostor ubacio loptu koja prolazi  ispod noge Janjiću, na desnu stativu, ali Trninić kasni i propušta priliku da svoju ekipu dovede do ranog vođstva.  Pokušavali su gosti da se suprostave, ali Mitrovića, Partizanovo pojačanje, je sreća ostavila i svi njegovi šutovi završavali su u rukama odličnog čuvara Vlasenice, Čestića, ili pored gola. Vlasenica je prijetila preko tandema Milovanović – Janjić, ali, uprkos brojnim prilikama, u prvih pola sata pogodaka nije bilo. U 31. minutu Milovanović se probio po desnoj strani, u šesnaesterac ubacio loptu na koju nalijeće Trninić i  pogađa za 1:0, rezultat s kojim se odlazi na odmor.

Drugo poluvrijeme obilježila je totalna dominacija domaće ekipe. Nakon samo par minuta igre, Milovanović odlično asistira Janjiću, povratniku u redove Vlaseničana, koji izlazi sam pred Đokića i efektnim udarcem trese mrežu Partizana za vođstvo od 2:0.  Konačni rezultat postavljen je osam minuta prije kraja susreta. Kada M.Kovačević sa dvadeset metara prebacuje protivničku odbranu, loptu glavom zahvata najmlađi igrač Vlasenice, rezervista Rajak, i efektnim udarcem trese mrežu gostiju za 3:0 i prva tri boda na tabeli.

Ono što je potrebno istaći je da na ovoj utakmici nije viđen nijedan oštar start ili nesportski potez, pa arbitar Manojlović nije imao potrebe da pokaže niti jedan karton, po čemu je ova utakmica sigurno raritet,  ne samo u ovoj, nego i u ostalim ligama.

Šesnaestogodišnji Milorad Rajak se na svom prvom zvaničnom nastupu za seniorski tim upisao u strijelce.

„Drago mi je što sam svojim pogotkom stavio tačku na pobjedu Vlasenice i osvajanje ova, nama veoma važna, tri boda. Iza mene je nekoliko nastupa za prvi tim na pripremnim mečevima, ali sam zbog povrede morao napraviti pauzu. Neopisiv osjećaj je, poslije oporavka, ući sa klupe i nakon deset minuta igre postići pogodak kojim je krunisana odlična igra naše ekipe tokom svih devedeset minuta. Iako nam je i danas falilo nekoliko prvotimaca: Došić, Božić, Majstorović, Durmić, pokazali smo da imamo kvalitetnu ekipu, spremnu da se bori i izbori za bodove. Nadam se da je ovo samo jedna u nizu pobjeda u sezoni“, kazao je mladi vezista Vlasenice.

Gosti iz Donje Trnove priznaju da je domaća ekipa zasluženo upisala bodove.

„.U Vlasenicu smo došli poprilično oslabljeni, maltene sa drugim timom, pa samim tim nismo ni očekivali da napravimo neki rezultat. Ipak, dali smo sve od sebe, borili smo se do kraja, stvorili neke šanse, ali lopta jednostavno nije htjela u mrežu koju je čuvao odlični protivnički  golman. Domaćini su bili bolji, imali su više želje, i zasluženo su pobijedili. Ovo je naše drugo gostovanje u sezoni i naš drugi poraz, ali potrudićemo se da već u narednom meču, uz podršku svojih navijača, upišemo prve bodove i nadoknadimo ovaj zaostatak za drugim ekipama u ligi“, istakao je Slaviša Grujičić, kapiten Partizana.

Ostavila ih sportska sreća: FK Partizan, Donja Trnova

FK Vlasenica – FK Partizan  (Donja Trnova) 3:0 (1:0)