Šekovići goste ispratili s punom mrežom

Kao što su i obećali, Šekovljani su u trećem kolu regionalnog Istoka Čelopek ispratili bez bodova, ali sa punom mrežom i rezultatom 4:1.

Bez milosti prema protivniku: OFK Šekovići

Iako je tokom cijelog susreta kiša lila kao iz kabla, i duvao jak vjetar, dvadesetak najvjernijih navijača bodrilo je svoje pulene do pobjede.

Gostujuća ekipa prva dolazi u priliku za pogodak ali kapiten sa dvadesetak metara šalje loptu iznad prečke. U 18. minutu Šekovići postižu svoj prvi pogodak. Napad su iskombinovali Korać i Ninić koji šalje loptu do Đukanovića, a njemu nije bilo teško da je sa desetak metara smjesti u mrežu Čelopečana. Pet minuta kasnije Lukić sa nekih šesnaest metara šalje loptu u drugi ugao gola gostiju za vođstvo od 2:0. Preostalih dvadesetak minuta igralo se na sredini terena, pa se na odmor odlazi bez promjene rezultata.

U drugi dio domaći ulaze oprezno i na prvu izglednu šansu se čekalo čak do 67. minuta, ali domaća ekipa je ne propušta. Nakon prekršaja nad Popovićem, Ninić majstorski izvodi slobodan udarac i sa dvadeset metara, pored nemoćnog golmana, pogađa za 3:0.  Gosti u 72. minutu sa bijele tačke smanjuju prednost Šekovića. Najstroža kazna je dosuđena jer je Marković u kaznenom prostoru nepropisno zaustavio Radovića, a kapiten Čelopeka, Jeremić, je bio siguran za 3:1. U finišu susreta odlični Ninić je nanizao protivničku odbranu i snažnim šutom sa 16 metara drugi put se upisao u strijelce na ovom susretu, ali i postavio konačni rezultat 4:1.

Sa dvije pobjede na domaćem terenu Šekovići su zauzeli četvrtu poziciju na tabeli.

„Ni kišno, olujno vrijeme nije nas spriječilo da pokažemo da smo jedna od najboljih ekipa na regionalnom Istoku. Naš Gradski stadion sačuvao je epitet neosvojivosti  i sigurno je da ćemo se do kraja sezone truditi da tako i ostane. U timu nam je falilo nekoliko povrijeđenih prvotimaca, ali, kao što stalno ističemo, imamo jaku i kvalitetnu ne samo prvu postavu, nego i klupu, tako da pobjeda nijednog trenutka nije dovedena u pitanje. Naš rival nije uspio upisati prve bodove, ali je igrao fer i korektno, tako da mu želimo sreću u nastavku prvenstva, a mi ćemo se u narednih sedam dana pripremati da upišemo i prve gostujuće bodove“, istakao je Ivan Ninić, dvostruki strijelac za Šekoviće.

OFK Šekovići – FK Čelopek 4:1 (2:0)

Gradski stadion u Šekovićima

Gledalaca: 20

Sudija: Predrag Kićić (Bijeljina)

Strijelci: 1:0 Đukanović u 18, 2:0 Lukić u 23, 3:0 Ninić u 67, 3:1 Jeremić u 72 (KU), 4:1 Ninić u 81.

Žuti kartoni: D.Milošević, Bećarević, Lukić (Šekovići)

Šekovići: Mitrović, D.Milošević, Lukić, Ašćerić, Đukanović (od 83. Mićić), Korać (od 70. Kovačević), Ninić, Popović (od 79. Kostić), Bećarević, Marković, Radojčić

Trener: Dejan Đukanović

Čelopek: Zelenović, Jokić, Erić, Lazarević, Džilić, Mitrović, Jeremić, Jovičić, Gajić, Milošević, Radović

Trener: Saša Erić

Igrač utakmice: Ivan Ninić (Šekovići)

Vlasenica 3 : 1 Rudar 1925
Tabanci 3 : 0 BSK Ledinci