Siguni i efkasni Proleter

Proleter - Velež

Od početka utakmice Proleter se nametnuo odličnom pas igrom i kontrolom posjeda lopte na kom insistira šef struke Miodrag Zeko Savić. Ubrzo su uslijedile i prve šanse za gol preko Dupora i Vlačića, ali do promjene rezultata nije došlo. Protivnik je na momente zaprijetio brzim kontranapadima, međutim odbrana kojom komanduje mladi Gospavić je bila koncentrisana i osujetila pokušaje gostiju iz Nevesinja.
Nakon velikog broja promašaja i zebnje domaće publike da će se ponoviti scenario iz meča sa Drinom HE, stvari u svoje ruke preuzima Aleksandar Maksimović koji na dodavanje Marka Maksimovića postiže efektan pogodak za vođstvo, a to je i bio rezultat sa kojim se odlazi na odmor.

U drugom poluvremenu igrači Proletera  nastavljaju istim tempom, ali ovaj put šanse pretvaraju u golove. Prvo je Vanovac postigao pogodak, nakon odličnog centaršuta Marka Maksimovića, bila je to odlična kombinacija bekova Proletera , a ujedno i druga asistencija Maksimovića koji je bio zapažen u oba pravca .
Nakon kratkog perioda mirne igre i dobrog čuvanja lopte u veznom redu gdje su prednjačili Vlačić i Jevtić, Proleter dolazi do trećeg gola. Iz pomenutog posjeda izrodila se odlična šansa za Borenovića koji istrčava na golmana i postiže gol za 3:0.

Nedugo zatim u igru ulazi Vanja Sekulić koji nakon par minuta u igri postiže pogodak. Taj pgol  izuzetno raduje sve navijače Proletera, jer se radi o momku koji je ponikao u mlađim kategorijama  kluba a od kog se ove sezone očekuje da fudbalski sazri i pokaže raskošni talenat koji posjeduje.
Pred kraj utakmice viđen je i gol iz penala za goste, kojim je i postavljen konačan rezultat.Strelac je bio Miljan Petrović.

Nakon četri odigrana kola Proleter ima sedam osvojenih bodova i nalazi se na diobi trećeg mjesta druge lige Srpske.

FK Proleter Dvorovi  FK Velež Nevesinje 4:1

U sljedećem koluProleter  gostuje u Čajniču, a Velež čeka kod kuće Miliće.

Izvor: Fejsbuk stranica Proltera

Drina HE 6 : 3 Mladost (R)
Sutjeska 2 : 1 Jedinstvo
Drina 2 : 1 Famos
Glasinac 2011 2 : 3 Ilićka 01
Romanija 1 : 0 Mladost (G)
Budućnost 1 : 0 Stakorina