Kalemi i Torpedo podijelili bodove, komšijski derbi pripao Potkozarju

Torpedo - Kelemi

Proteklog vikenda u Područnoj ligi Gradiška na rasporedu su bili svi mečevi trećeg kola. Nakon tri runde izdvojila se ekipa ''13 Skojevki'' sa maksimalnim učinkom.

Derbi susret odigran u Trebovljanima, u kome su koplja ukrstili Kalemi i Torpedo opravdao je očekivanja po svim parametrima. Susret ove dvije ekipe uvijek privlači pažnju, tako je protekle nedjelje na stadionu u Trebovljanima okupio oko 200 navijača. Domaći su izvanredno otvorili meč i poveli već u šestoj minuti golom Novakovića. Ubrzo je uslijedio odgovor gostiju, jer je Kojić u 23. pogodio za 1:1. Samo četiri minute kasnije Kalemi su ponovo imali prednost od jednog pogotka. Strijelac je bio Đurić. Ipak, do kraja prvog dijela gosti ponovo vraćaju stvari na početak pogotkom Paštara. Nošeni izjednačujućim golom, gosti drugo poluvrijeme otvaraju bolje i u 72. minuti dolaze do potpunog preokreta. Strijelac je nakon sjajnog solo prodora bio novajlija Paripović. I kada se činilo da će gosti u ''Kolonu'' odnijeti čitav plijen, u 94. minuti Kokanović koristi nepažnju fudbalera Torpeda i postavlja konačan rezultat ove utakmice.

Lider šampionata na gostovanju u Čatrnji namučio se samo u prvih 25 minuta. Domaći su preko Bolobana poveli sa 1:0 u 13. minuti, ali više od toga nisu mogli. Do kraja prvog dijela ''Sikiranti'' su rezultat preokrenuli ponajviše zahvaljujući Nediću i Zeleniki. U drugom dijelu još su pogađali Francuz, Radić, te dva puta Rašković.

Pored tima iz Grabavaca, šest pogodaka minulog vikenda postigla je i Kozara. Turjačani su deklasirali fenjeraša iz Crnog Vrha golovima Šinika, Šmitrana, Majstorca (2) i Babića (2).

Minimalne poraze pred domaćim navijačima zabilježili su Laminci i Omladinac. Laminčanima je presudio ponajbolji igrač podgradačke Sloge Mirjanić, dok je gol odluke za Mladi Krajišnik u Brestovčini postigao iskusni Vujičić.

Prvu ovosezonsku pobjedu u četvrtom po redu rangu takmičenja u Srpskoj upisao je Obradovac. Četa Đorđa Grujičića slavila je sa visokih 5:1 protiv podgradačke Slobode. Gosti su poveli već u četvrtoj minuti preko Travara, a onda je na scenu stupio igrač utakmice Marjanović koji je postigao het-trik. Mrežu Slobode još su pogodili Čikić i Šukalo (autogol).

Komšijski derbi odigran pod svijetlima reflektora u Milosavcima između Župe i Potkozarja otišao je na stranu gostiju. Meč je obilježio kapiten gostiju Kovač sa dva pogotka. Treći gol postigao je Miljević, dok je počasni gol za domaće djelo Puača.

Biseri 1 : 2 Torpedo
Obradovac 4 : 0 Omladinac
Sloboda 1 : 2 Župa
13 Skojevki 5 : 1 Laminci
Mladi Krajišnik 3 : 1 Kozara
Potkozarje 3 : 0 Kalemi
Sloga DIPO 7 : 0 Crni vrh