PFL Gradiška: Četiri velika iznenađenja u istom kolu

Fantastičan golgeterski niz fudbalera Torpeda Nemanje Paripovića, te veliki broj neočekivanih rezultata obilježili su deseto kolo u Područnoj fudbalskoj ligi Gradiška.

Sedmu pobjedu ove sezone upisao je cerovljanski Torpedo koji je sa 4:1 savladao Potkozarje i tako prvom pratiocu iz Grbavaca pobjegao na četiri boda prednosti. Mrežu Ivančevića čak tri puta pogađao je Paripović koji sada na svom kontu ima devet golova, kao i napadač Torpeda, Dejan Kojić. Upravo je i Kojić mogao da se upiše u strijelce, ali je promašio kazneni udarac u 32. minuti susreta. Za domaće pred kraj prvog dijela pogodio je Knežić, dok je počasni gol za Aleksadrovčane postigao Đurić u 74. minuti.

Deseto kolo obilježilo je nekoliko velikih iznenađenja, a za ono najveće pobrinuli su se fudbaleri Crnog Vrha. Ekipa iz Jaružana upisala je tek prvu domaću pobjedu i to protiv drugoplasirane ekipe iz Grbavaca. Javor je pogodio u 40. za prednost domaćih, a u 68. minuti Telić je vratio stvari na početak. Ipak, u 82. minuti nastala je prava erupcija oduševljenja u ovom laktaškom naselju kada je Radinković matirao Kresovića za 2:1 i na kraju ispostaviće se veliku pobjedu Crnog Vrha.

Malo ko je očekivao da će Obradovac i Biseri sa gostovanja u Turjaku i Lamincima kući donijeti cijeli plijen, no upravo taj scenario viđen je na oba susreta. Kozari je presudio Marjanović u 51. minuti, dok je Krantić golom iz kornera u 60. minuti Biserima obezbjedio treću pobjedu ove sezone.

Sigurne pobjede na domaćem terenu ostvarili su Kalemi, Sloga DIPO i Župa. Kalemi su sa 5:2 savladali Slobodu, a u listu strijelaca pored Railića (2), Gajića i Devušića upisao se i golman Maričić koji je uspješno realizovao kazneni udarac u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena. Za Slobodu utješne pogotke postigli su Pejić i Babić.

Sloga DIPO je na krilima Mijatovića (2), te golovima Mandića i Kurelja preokrenula rezultat protiv Mladog Krajišnika, dok je isto učinila i Župa protiv Omladinca pogotcima Nikole Radetića, Koprene, Jakovljevića i Vladimira Radetića. Prethodno Mladi Krajišnik u vođstvo je doveo Brkić, dok je prednost timu iz Brestovčine u Milosavcima omogućio Belenzada.

Biseri 1 : 2 Torpedo
Obradovac 4 : 0 Omladinac
Sloboda 1 : 2 Župa
13 Skojevki 5 : 1 Laminci
Mladi Krajišnik 3 : 1 Kozara
Potkozarje 3 : 0 Kalemi
Sloga DIPO 7 : 0 Crni vrh