PFL Gradiška: Remi u Aleksandrovcu, Paripović trasirao Torpedo na vrh tabele

Nakon odigranih osam kola u Područnoj ligi Gradiška jedino ekipa Torpeda iz Cerovljana nije doživjela niti jedan poraz. Izabranici Borisa Berića do sada su ostvarili pet pobjeda i tri neriješena rezultata i sa ovim učinkom nakon osme runde došli su na čelo tabele.

Ekipa iz Cerovljana proteklog vikenda minimalnim rezultatom savladala je Mladi Krajišnik pred oko stotinjak gledalaca na stadionu ''Kraj kolone''. I ovaj put za slavlje domaćina pobrinuo se ponajbolji igrač Torpeda ove jeseni Nemanja Paripović, koji je bio siguran sa bijele tačke u 37. minuti. Inače, ovo je novajliji Paripoviću bio šesti pogodak u dresu Torpeda, a ispred njega je jedino Dejan Kojić koji na svom kontu ima devet pogodaka.

Liderskoj poziciji Torpeda najviše su ''kumovali'' fudbaleri 13 Skojevki koji su se ponovo mučili na gostovanju u Aleksandrovcu. Mnogo posla imao je glavni arbitar Radenko Topalović, koji je na kraju pokazao ao ukupno 9 žutih i jedan crveni karton za domaćina. Potkozarje je povelo na samom kraju prvog dijela u 44. minuti golom kapitena Kovača. Nakon odmora gosti su ubacili u brzinu više. Najprije je pogodio Francuz u 53, da bi u 84. minuti Rašković gostima donio potpuni preokret. Ipak, tu nije bio kraj uzbuđenjima na ovoj utakmici. Samo jedan minut nakon drugog gola ekipe 13 Skojevki, kapiten domaćih Kovač dobija drugi žuti karton i Potkozarje u finiš susreta ulazi sa igračem manje. Međutim, u dubokoj nadoknadi vremena, tačnije u 95. minuti Miljević pogađa iz kaznenog udarca za 2:2 i donosi veliko slavlje domaćinima, koji ovim bodom i dalje ostaju u samom vrhu tabele.

U duelu dvije podgradačke ekipe bolja je bila ona iz Gornjih Podgradaca.  Dvostruki strijelac za trijumf nad ''najljućim'' rivalom bio je Mijatović.

U prethodnom kolu ekipa Obradovca bila je jedina koja je uspjela na svom terenu osvojiti čitav plijen. Sličan scenario desio se i minulog vikenda, jer je ekipa sa ''Krndija'' jedina uspjela osvojiti tri boda kao gost. Utakmicu u Jaružanima riješio je Dejan Marijanović u 81. minuti iz kaznenog udarca.

Po šest golova u Trebovljanima, Turjaku i Lamincima.

Uvjerljive pobjede ostvarili su Kalemi i Kozara. Tim iz Trebovljana je na krilima trostrukog strijelca Gajića savladao Bisere sa 5:1. Još su pogađali Railić i Devušić, dok je počasni gol za goste postigao Zgodić. Kozara je sa 4:2 bila bolja od Omladinca. Dva puta je pogađao Stojnić, a po jednom Babić i Borković. Za tim iz Brestovčine strijelci su bili Belenzada i Dragosavac.

Mnogo uzbuđenja bilo je u Lamincima na susretu između istoimenog domaćina i Župe. Domaći su na poluvremenu imali prednost od 3:1, međutim trenutni ''fenjeraš'' uspio je u drugom dijelu postići dva pogotka i osvojite i te kako važan bod u nastavku borbe za opstanak. Za domaće dva puta se u listu strijelaca upisao Đukić, te jednom Maletić, dok su za goste pogađali Radetić, Smiljanić i Ivetić.

Povodom smrti mladog fudbalera Obradovca Dušana Gajića sve utakmice osmog kola PFL Gradiška počele su sa minutom ćutanja.

Biseri 1 : 2 Torpedo
Obradovac 4 : 0 Omladinac
Sloboda 1 : 2 Župa
13 Skojevki 5 : 1 Laminci
Mladi Krajišnik 3 : 1 Kozara
Potkozarje 3 : 0 Kalemi
Sloga DIPO 7 : 0 Crni vrh