Nove pobjede Torpeda i 13 Skojevki

Nove pobjede Torpeda i 13 Skojevki.Utakmicama devetog kola nastavljeno je prvenstvo u Područnoj ligi Gradiška. Novopečeni lider šampionata ekipa Torpeda upisala je novi siguran trijumf. Tim iz Cerovljana rutinski je slavio protiv fenjeraša iz Milosavaca, dok je ekipa 13 Skojevki lagano izašla na kraj sa podgradačkom Slogom.

Izabranici Borisa Berića tako su upisali šesti trijumf ove sezone, a treći u gostima (2:5). Za očuvanje prve pozicije pogađali su dva puta Knežić, te po jednom Obradović, Munjiza iz kaznenog udarca i Berić u posljednjim trenucima susreta. Za domaće utješne pogotke postigli su Trivić i Jakovljević.

Lošu seriju rezultata (dva remija i jedan poraz), fudbaleri 13 Skojevki prekinuli su ovog vikenda ubjedljivom pobjedom protiv podgradačke Sloge. Domaći fudbaleri čitav posao rješili su u 45. minuta kada su i postigli sve golove. Uz fantanstično raspoloženog Radića koji je postigao het-trik do odmora su još pogađali Telić i Kutić. U drugom poluvremenu gosti su samo supjeli da preko Mirjanića iz kaznenog udarca postignu počasni pogodak.

Kozara je pobjedom u Čatrnji izbila na treće mjesto na tabeli i uprkos tri jesenja poraza polako se prošlosezonski šampioni vraćaju u gornji dio tabele. Turjačani sada za liderom zaostaju samo tri boda, dok im Grbavčani bježe svega dva. Utakmicu u Čatrnji obilježio je dvostruki strijelac Vujatović, a mrežu domaćih tresli su i Borković i kapiten Stojnić. Za domaće gol utjehe postigao je Zgodić sa bijele tačke.

Obradovac i Kalemi su na ''Krndijama'' pred oko stotinjak gledalaca podjelili bodove. Domaće je u prednost doveo Škrbić u 30. minuti, dok je bod gostima u 70. obezbjedio Damjanić.

Sloboda i Mladi Krajišnik upisali su identične pobjede protiv Crnog Vrha, odnosno Potkozarja. Ekipi iz Jaružana novi, sedmi poraz ove sezone nanio je dvostruki strijelac za Slobodu, bivši fubaler Kozare Rade Džombić. Najprije je pogodio u 30. minuti, da bi samo šest minuta kasnije gosti preko Todorića došli do izjednačenja. U drugom poluvremenu Džombić u 56. minuti postiže svoj drugi pogotak i postavlja konačan rezultat utakmice.

Veoma važna tri boda upisala je ekipa Mladog Krajišnika. Tek drugu pobjedu ove jeseni upisao je tim iz Kukulja, a za nju su najzaslužnija dvojica rezervista. Mreže su mirovale do 62. minute kada Erceg domaće dovodi u vođstvo, a u 86. prednost udvostručava Koščica. Gosti iz Aleksandrovca su do kraja meča uspjeli da ublaže poraz preko Đurića u 94. minuti.

Premijerni meč devetog kola u subotu su odigrali Omladinac i Laminci. Jedini pogodak na utakmici viđen je u 62. minuti kada je Belenzada pogodio za novu ''trojku'' ekipe iz Brestovčine.

Biseri 1 : 2 Torpedo
Obradovac 4 : 0 Omladinac
Sloboda 1 : 2 Župa
13 Skojevki 5 : 1 Laminci
Mladi Krajišnik 3 : 1 Kozara
Potkozarje 3 : 0 Kalemi
Sloga DIPO 7 : 0 Crni vrh