Velež Zvijezdu 09 zakucao za dno

Zvijezda 09 - Velež

U 9. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine, fudbaleri Zvijezde 09 čekali su mostarski Velež na svom terenu. Meč je na kraju završen pobedom gostiju. Bilo  je 1:2 za Rođene.

Gosti iz Mostar su pripretili već u četvrtoj minuti. Brandao je šutirao , a njegov udarac golman Manojlović je zaustavio.

Najbolji igrač ovog susreta Brandao još je u dva navrta zapretio. Prvo iz slobodnog udarca. Odlično je tukao, a golman zaustavio njegov šut. Narednu priliku Brandao je propustio jer se spetljao i nije zatresao mrežu domaćina.

Do kraja prvog dela Velež je pokušao još dva puta da stigne do pogotka, ali Nusmir Fajić nije bio  precizan, pa se nije tresla mreža Zvijezde 09.

Nastavak je doneo istu sliku na terenu. Velež je bio konkretniji i agresivniji. Zapretio je Hasanović, a njegov šut završava na spoljnjem  delu mreže.

Odmah na drugoj strani prijetio je i Predragović, ali je Bobić njegov udarac zaustavio bez problema.

Igrala se 60. minuta meča i  Velež je stigao do prednosti, a nakon izgubljene lopte Predragovića, Najbolje se snalazi Vehabovića koji je istrčao do protivničkog gola i pogodio za vođstvo Mostaraca.

Zvijezda  09 je uspela izmenama da ubrza ritam svog tima, a u 76. minuti susreta stigli su do poravnanja. Slaven Stjepanović je  pogodio mrežu Veleža.

Ipak, njihovo radovanje kratko je trajalo jer je dvije minute kasnije Brandao pogodio za novo vođstvo, a na kraju i pobedu Veleža.

Zvijezda – Velež 1:2 (0:0)

Ugljevik. Stadion: Zvijezde. Glelaca:300. Sudija: Goran Paradžik (Ljubuški). Strelci: Stjepanović 76. (Zvijezda 09). Vehabović 60. Brandao 78. (Velež)

Zvijezda 09: Manojlović, Benović, Mehmedagić, Blagojević (od 72. Rakić), Predragović (od 64. Đelmić), Hairilahović (od 82 Ajković) , Stjepanović, Tojčić, Vojinović, Korea, Badji

Velež: Bobić, Manev, Zvonić, Zeljković, Ćosić, Behram (od 46. Kalezić) , Fajić, Brandao (od 82. Beriša), Hasanović, Vehabović, Ćivić (od 74. Dario).

Željezničar 1 : 0 Radnik
Zvijezda 09 1 : 2 Velež
Tuzla Siti 2 : 1 Sarajevo
Borac 1 : 1 Široki Brijeg
Mladost 2 : 0 Sloboda
Zrinjski 3 : 0 Čelik