Komšijski derbi u Lončarima pripao domaćinu.

U 7. Kolu Područne lige Posavina grupa Zapad postignuti su očekivani rezultati. Gredice su bile bolje od Grčice sa ubjedljivih 7:2, Zadrugar je u Bukviku izgubio od prvoplasirane Lokomotive 1:2, Obilić je u Krepšiću „tukao“ Budućnost sa 3:2, a još jedan komšijski derbi odigran u Lončarima između Mladosti i Crvene Zvijezde Donji Žabar prošao je u znaku domaćina 2:0.

Igrači Mladosti iz Lončara su ovog vikenda ugostili komšije iz Donjeg Žabara. Utakmica koja je bila ne baš dopadljiva za oko nas neutralnih , protekla je u znaku domaće Mladosti. Iako drastično uzdrmani prošlonedjeljnim porazom od Lokomotive i  oslabljeni ne igranjem ponajboljeg igrača Dejana Miškić, domaći su „zbili“ redove i komšije sa svog „Ajpovca“ ispratili sa dva gola u mreži.

Igrač utakmice sa dva postignuta gola bio je mladi Mihailo Krajšumović.  „Krajšo“  (kako se čulo da ga zovu) sjajnim solo prodorima u 16. i 62. minutu nije dozvolio da u ovoj utakmici bude bilo kakve neizvjesnosti.  Gosti  su uglavnom pokušavali iz prekida da ugroze gol Mladosti,ali nisu uspjeli u svojoj namjeri.
Jedinu šansu na utakmici propustili su u 70.  minutu, kada rezervista Stević  sjajnim pasom „spaja“ sa golom  Krunića, ali nešto lošiji šut Krunića ne umanjuje sjajnu intervenciju golmana domaćih Simića.

Mladost (L)-Crvena Zvijezda (DŽ)  2:0 (1:0)

Stadion: „Ajpovac“ Lončari. Gledalaca: 80. Sudija: Dejan Blagojević (Brčko).
Strijelci: Mihajlo Krajšumović  u 16. i 62. . Žuti kartoni: Goran Ristić (Mladost) i Davor Tomić (Crvena Zvijezda).

Mladost(L): Simić S, Krajšumović(od 80. Božić Đ.),Polić, Stanković M, Stanković D (od 46. Mirkić), Božić Z, Perkanović(od 65. Ristić),Gajić,Stanković S,Jovičić, Pecić.

Crvena Zvijezda (DŽ): Simić G, Đokanović (od 80.  Stevanović), Mrkonjić, Todorović, Krunić M, Tomić Da., Tomić Du.( od 60.  Vasić), Krunić N (od 55. Stević), Jovičić, Marjanović, Stevanović.

Igrač utakmice: Mihajlo Krajšumović (Mladost).

Obilić 3 : 2 Budućnost Red Star
Mladost 2 : 0 Crvena zvijezda